Прокуратурі не вдалося забрати газопроводи в Мелітопольгазу

27 Червня 2013

Господарський суд Запорізької області відмовив заступнику прокурора Запорізької області у поверненні до державної власності майна вартістю 76,6 млн. грн. Про це свідчить відповідне рішення суду.

Заступник прокурора подав позов в інтересах держави в особі позивачів Регіонального відділення Фонду держмайна України по Запорізькій області та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Відповідачами по справі стали НАК  “Нафтогаз України”, його дочірня компанія “Газ України” та ВАТ “Мелітопольгаз”.

Як встановив суд, в 1999 році між Фондом Державного майна України  та НАК “Нафтогаз України” укладено угоду про використання державного майна, яке не підлягає приватизації. Майно представляло собою магістральні газонафтопроводи та споруди на них; розподільні газонафтопроводи та споруди на них; газонафтосховища; транспортні засоби спеціального призначення.

В 2001 році НАК “Нафтогаз України” передав майно в користування дочірній компанії “Газ України” та ВАТ “Мелітопольгаз”.

Згідно умов договору, отримані від користування майном доходи належать Користувачу, за винятком амортизаційних відрахувань та відрахувань на розвиток майна в розмірах що складає 50% чистого прибутку, отриманого від користування майна користувачем протягом року, і який залишається після сплати податків та обов’язкових зборів, але не менш 4% його залишкової вартості.

Та як встановила прокурорська перевірка, весь час ВАТ “Мелітопольгаз” фактично використовував майно  безоплатно. Тож заступник прокурора звернувся до суду з вимогою визнати договір недійсним та повернути майно до державної власності. Основним аргументом позивача став декрет Кабміну, який забороняє підприємствам, що є у загальнодержавній власності, передавати безоплатно закріплене за ними майно іншим підприємствам, організаціям і установам, а також громадянам. Саме за «іншим» і зачепилася феміда. Згідно рішення, на час укладення договору, одноосібним акціонером НАК “Нафтогаз України” була держава, в свою чергу,  ВАТ “Мелітопольгаз» засновано Фондом держмайна. Тож суд вирішив, що НАК “Нафтогаз України” передав майно не «іншим підприємствам», а в складі одного підприємства, таким чином відхиливши вимогу заступника прокурора.

Зазначимо, що на даний момент, основними акціонерами ВАТ “Мелітопольгаз» є ПАТ “НАК “Нафтогаз України” (25%) та “Iнвестицiйна компанiя “Фiнлекс-Iнвест”, що афільована з Group DF Дмитра Фірташа (40%).

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Мелітополь

НАШІ ГРОШІ

25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023