- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Прокуратура не змогла повернути 180 гектарів, які колишній голова колгоспу передав своїй фірмі

Опублікував Editor 04.09.2013 @ 08:41 в Новини | No Comments

Суд відмовився визнати недійсним розпорядження голови Приазовської районної державної адміністрації, яким ТОВ “Агротіс” отримало в оренду 188,4 га. Про це свідчить рішення [1] Господарського суду Запорізької області від 14 серпня, повідомляють “Наші гроші” [2].

Фірма отримала землю у 2008 році з числа невитребуваних паїв, що розташовані на території Новокостянтинівської сільради, для товарного сільгоспвиробництва. Цільове призначення землі не змінювалося.

Обласна прокуратура вказала, що ділянка була передана в оренду без розроблення проекту землеустрою і технічної документації. Крім того, межі ділянок не були визначені в натурі (на місцевості), їм не присвоєно кадастровий номер.

Але суд назвав твердження прокуратури про невідповідність розпорядження голови РДА чинному законодавству безпідставними. Як зазначив суд, оскільки фірмі передані в оренду нерозподілені ділянки, встановлення їх меж є неможливим до появи власників паїв.

Між тим виділена фірмі земля була внесена єдиним масивом до план-схеми невитребуваних земельних часток, який був доданий до розпорядження. Це – землі колишнього КСП “Дума Леніна”.

Також суд посилається на Земельний Кодекс у редакції, що була чинна на момент держреєстрації договору оренди, відповідно до якого передача землі в оренду за проектами відведення здійснюється тільки у разі зміни цільового призначення землі.

Таким чином суд прийшов до висновку, що розпорядження голови Приазовської РДА видане в межах компетенції останньої, без порушення вимог законодавства.

Засновниками ТОВ “Агротіс” були Сергій Ніколко та заслужений працівник сільського господарства України Олександр Чубенко. Останній у 1980-х був [3] головою правління колгоспу “Дума Леніна”, а зараз є директором “Агротісу”.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2013/09/04/prokuratura-ne-zmohla-povernuty-180-hektariv-yaki-kolyshnij-holova-kolhospu-peredav-svojij-firmi/

URLs in this post:

[1] рішення: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/33123887

[2] “Наші гроші”: http://nashigroshi.org/2013/09/04/prokuratura-ne-zmohla-povernuty-180-hektariv-yaki-kolyshnij-holova-kolhospu-peredav-svojij-firmi/

[3] був: http://sites.znu.edu.ua/news_details/news_id=7524&lang=ukr

[4] Запорізькі води візьмуть під контроль : http://zp.nashigroshi.org/2013/06/20/zaporizki-vody-vizmut-pid-kontrol/

[5] В запорізькі дороги закопають чверть мільярда : http://zp.nashigroshi.org/2013/08/22/v-zaporizki-dorohy-zakopayut-chvert-milyarda/

[6] “Об’єктивно” проведений тендер обійдеться бюджету на 20% дорожче : http://zp.nashigroshi.org/2014/02/13/objektyvno-provedenyj-tender-obijdetsya-byudzhetu-na-20-dorozhche/

[7] Директорку оштрафували за передачу шкільної землі в обробіток своєму чоловіку : http://zp.nashigroshi.org/2015/04/02/dyrektorku-oshtrafuvaly-za-peredachu-shkilnoji-zemli-v-obrobitok-svojemu-choloviku/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.