Екопрокуратура і через апеляцію не змогла відсудити землю в індустріаловців, на якій невдало пропіарилася

04 Грудня 2013

Донецький апеляційний господарський суд  залишив без задоволення апеляційну скаргу заступника Дніпровського екологічного прокурора на рішення Господарського суду Запорізької області про відмову визнати незаконним та скасувати юридичні дії, згідно яких ТОВ “Лісова поляна” отримало ділянку площею 2,94 га поблизу с. Розумовка на березі Дніпра.

Як повідомляли “Наші гроші. Запоріжжя”, прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури 24 вересня повідомила про подання судового позову щодо скасування розпоряджень, договорів купівлі-продажу, державних актів на право власності на землю та повернення до державної власності 3-х земельних ділянок загальною площею 3,14 га вартістю понад 1 млн. грн для функціонування бази відпочинку. Та того ж дня Господарський суд Запорізької області виніс неприємне для прокурорів рішення по найбільшій з них, площею 2,94 гектара.

Прокурор в судовому засіданні стверджував, що ухвалюючи рішення в 2010 році про продаж ділянки, Запорізька РДА діяла поза межами своїх повноважень, оскільки зазначена територія є рекреаційною і має оздоровче призначення, а тому повноваження про прийняття подібних рішень має не районна, а обласна адміністрація. В свою чергу, Запорізька РДА вказувала, що має повноваження передавати у власність або у користування ділянки які слугують для задоволення потреб жителів району, а територія бази відпочинку відповідає даній вимозі, що підтвердилося під час судового засідання.

Також судді аргументували відмову скасувати відповідні юридичні дії спливом строку позовної давності та обізнаністю Запорізької облдержадміністрації, яка контролює рішення райдержадміністрацій, щодо  продажу ділянки. Таким чином, чиновники мали повноваження і можливість скасувати  суперечливе рішення, чого зроблено не було.

В апеляційному засіданні прокурор знову вказував, що база відпочинку в розумінні ст. 122 Земельного кодексу України не є об`єктом соціально побутового призначення з обслуговування саме цієї територіальної громади, оскільки такі дії не є метою її діяльності, а тому спірне розпорядження про продаж ділянки виходить за межі повноважень РДА.

Хоча позов міжрайонний екологічний прокурор і подав в інтересах Запорізької облдержадміністрації, остання, як і при розгляді в місцевому госпсуді, вважала винесене Запорізькою райдержадміністрацією розпорядження правомірним, так як об’єкти оздоровчого призначення часто бувають пов’язаними з обслуговуванням громади, а чіткого визначення стосовно даного питання не має.

Таким чином, судді Донецького апеляційного господарського суду підтвердили правильність рішення запорізького суду та вирішили апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Нагадаємо, ТОВ «Лісова поляна» належить Олександру Рабцуну, Павлу Луганському, Владиславу Гальцову та Олегу Кирилюку, які пов’язані з групою «Індустріалбанку».

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

03.02.2023
02.02.2023
01.02.2023
31.01.2023
30.01.2023
29.01.2023
27.01.2023
26.01.2023
25.01.2023
24.01.2023
23.01.2023