Суд нагадав про життя людини, як найвищу цінність, та не знайшов крайніх в порушеннях на тендері

03 Лютого 2014

Низкою судових постанов членів комітету конкурсних торгів КЗ “Оріхівська центральна районна лікарня” звільнено від адміністративної відповідальності за відсутності складу адміністративного правопорушення.

Справи розглядалися за результатами перевірки Держфінінспекції, яка встановила невідповідність технічним вимогам пропозицій ТОВ “Рост-Вест” та ПМВКП “Ассоль” на тендері з капітального ремонту терапевтичного та дитячого відділень оріхівської лікарні. Та конкурсна комісія пропозиції не відхилила, вибравши підрядником ТОВ “Рост-Вест”, при цьому не дотримуючись критеріїв та методики оцінки.

В одній з справ член комітету пояснив, що дотримання всієї процедури конкурсних торгів привело б до втрати часу та звело б нанівець проведення капітального ремонту.

В свою чергу суд вказав на мету  закону про держзакупівлі – створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції, забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів. Разом з тим, в адмінпротоколі про посягання на вищевказану мету не йшлося.

“Цього і не могло бути. Будь-яке порушення правил добросовісної конкуренції, прояв корупції та не забезпечення раціонального та ефективного використання державних коштів спростовується статтями газети … “Трудова слава” … відповідно до відомостей яких Капітальний ремонт терапевтичного та дитячого відділень …  є результатом доброї волі, зусиль, дієвим та реальним піклуванням про потреби людей посадових осіб, представників законодавчої і виконавчої влади держави, зокрема керівництва Запорізької області та Оріхівського району, а наслідком цього капітального ремонту є вдячність за добру справу як працівників та керівництва лікарні, так і людей»,  – вказано в постанові.

Суд додав, що за потреби людей працівники ДФІ не подумали, “направивши весь свій професіоналізм на складання протоколів про адмінправопорушення у відношенні членів комітету з конкурсних торгів”. Також суд нагадав ст. 3 Конституції України, згідно якої “людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”.

В судовій справі вказується, що сам факт підпису “Протоколу про розкриття пропозицій відкритих торгів по проведенню капітальних ремонтів …” не є за своєю суттю адмінправопорушенням.

Також в одній з справ суд не виявив ніякого збитку за наявними матеріалами, спричиненого Оріхівській ЦРЛ.

В свою чергу, як зазначала ДФІ у звіті про результати своєї діяльності, КЗ “Оріхівська центральна районна лікарня” переплатила підряднику за ремонтні роботи 268 тис. грн. Щоправда, окрім терапевтичного та дитячого відділень, сюди включили і хірургічне відділення, яке ремонтувало також “Рост-Вест”. В звіті вказувалося про притягнення семи посадових осіб до адміністративної відповідальності.

До конкурсної комісії Оріхівської ЦРЛ входили заступник гол. лікаря Шкапа О.О., гол. бухгалтер  Зінченко І.В., бухгалтер  Дяченко Н.І., економіст Пологова Л.Г. та заст. гол. бухгалтера Пустовар О.А.

ТОВ “Рост-Вест” належить мешканцям Оріхівського району Володимиру Давиденку, Олександру Борисенку, Тетяні Черниш. Давиденко відомий як заступник директора ТОВ “Оріхівський завод сільськогосподарських машин “Агротех”. У вересні цього року Давиденка нагородили знаком “За розбудову Оріхівського краю”.

Власниками “ОЗСГМ “Агротех” є Вікторія Коваль, Геннадій Марич та ТОВ “Агротех”. Марич є співвласником останнього та депутатом Запорізької обласної ради від Партії регіонів. Свого часу Геннадій Марич входив до складу співзасновників ТОВ “Рост-Вест” безпосередньо. Інші співвласники “Агротеху”  – Володимир Коваль, Григорій Назарчук, Олег Шкроботько є депутатами Оріхівської районної ради. Останній є нинішнім директором ТОВ “Рост-Вест”.

Всі три фірми, як і Оріхівська міська організація Партії регіонів, зареєстровані за однією адресою: Оріхів, вул. Привокзальна, 2.

До слова, нині  Оріхівською райрадою керує Сергій Коваль. Він також був серед співзасновників “Рост-Вест” та має довгу біографію пов’язану з “Агротехом”.

На головному фото – урочисте відкриття відремонтованих відділень за участю Першого заступника голови облдержадміністрації Віктора Ємельяненка. Більше фото можна подивитися на сайті ОДА.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Оріхів

НАШІ ГРОШІ

06.06.2023
04.06.2023
02.06.2023
01.06.2023
31.05.2023
30.05.2023
29.05.2023
28.05.2023
27.05.2023
26.05.2023
25.05.2023
24.05.2023