- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Через запорізький аеропорт незаконно зливали потрібним фірмам кошти Міноборони

Опублікував Editor 05.02.2014 @ 11:48 в Новини | 2 Comments

У 2010 році через “Аеропорт Запоріжжя вантажний” незаконно вивели півтора мільйони гривень. Про це свідчить вирок [1] Шевченківського районного суду м. Запоріжжя.

“Аеропорт Запоріжжя вантажний” знаходився у підпорядкуванні Державного підприємства Міністерства оборони України “Українська авіаційна транспортна компанія”.  Перший віце-президент ДП МОУ “УАТК” Олег Зеленін разом з директором аеропорту вирішили шляхом підробки документів створити фіктивну кредиторську заборгованість філії, а потім погасити її векселями купленими за державний кошт.

За допомогою головного бухгалтера та начальника складу аеропорту  була створена фіктивна заборгованість перед ТОВ “Холдінгова компанія «Бормінс” у розмірі 1,5 млн. грн. за начебто поставлений товар. На таку ж суму були куплені векселі ВАТ “Тракторний механічний завод” та ВАТ “Черкаська ТЕЦ”. Придбані вони були у ТОВ “Стандарт Брок” та ТОВ “ФК “Контанго”.

За рахунок цих векселів “Аеропорт Запоріжжя вантажний” і погасив фіктивну заборгованість, але вже перед ТОВ “МОГ-Инвест”,  якому “Бормінс” передало право вимоги боргу.

Та махінації розкрили. Перший віце-президент ДП МОУ “УАТК” Олег Зеленін перебуває у розшуку [2], а справа щодо директора філії “Аеропорт Запоріжжя вантажний” знаходиться на розгляді суду.

Покарання отримали і начальник складу та головний бухгалтер аеропорту. Перший був засуджений на 5 років позбавлення волі, але завдяки розкаянню звільнений від покарання з випробувальним терміном на 2 роки.

А ось головний бухгалтер свою провину не визнала, тому була засуджена на 7 років позбавлення волі зі штрафом 8500 грн. та з конфіскацією всього належного їй майна.

Також встановлено, що ТОВ “Холдингова компанія “Бормінс”, ТОВ “МОГ-Инвест”, ТОВ “ФК “Контанго”, ВАТ “Тракторний механічний завод” і ВАТ “Черкаська ТЕЦ” зареєстровані на підставних осіб, мають ознаки фіктивності і створені з метою прикриття незаконної діяльності.

В час виконання вищеописаної схеми директором аеропорту був Віталій Андрющенко.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2014/02/05/cherez-zaporizkyj-aeroport-nezakonno-zlyvaly-potribnym-firmam-koshty-minoborony/

URLs in this post:

[1] вирок: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/36438809

[2] розшуку: http://mvs.gov.ua/mvs/control/investigation/card/wantedPerson?ID=31853

[3] На догляд за рослинами відписали на 60% більше грошей ніж торік : http://zp.nashigroshi.org/2014/03/25/na-dohlyad-za-roslynamy-vidpysaly-na-60-bilshe-hroshej-nizh-torik/

[4] Автомобілі автодору в цьому році рихтує підприємець, підробивший документацію минулоріч : http://zp.nashigroshi.org/2014/04/11/avtomobili-avtodoru-v-tsomu-rotsi-ryhtuje-pidpryjemets-pidrobyvshyj-dokumentatsiyu-mynulorich/

[5] “Запоріжжяобленерго” заправиться на 14 мільйонів у Коломойського та Єремєєва : http://zp.nashigroshi.org/2014/04/29/zaporizhzhyaoblenerho-zapravytsya-na-14-miljoniv-u-kolomojskoho-ta-eremjejeva/

[6] В регіонального представника “Вибору” Медведчука забрали ділянку за борги : http://zp.nashigroshi.org/2014/06/23/v-rehionalnoho-predstavnyka-vyboru-medvedchuka-zabraly-dilyanku-za-borhy/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.