- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Слідчі не змогли довести завищення цін та привласнення коштів постачальником продуктів

Опублікував Editor 25.06.2014 @ 10:25 в Featured,Новини | No Comments

Слідству не вдалося довести факт завищення фірмою цін на поставлену продукцію в дошкільні навчальні заклади Запоріжжя та заволодіння бюджетними коштами її деректором. Про це свідчить вирок [1] Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 6 червня.

Як йдеться в матеріалах справи, ТОВ “Запоріжторгпостачання” в період 2008-2010 років фактично поставило масла вершкового та молока жирністю до 2,5 % дошкільним закладам на замовлення Управління освіти та науки Запорізької міської ради на загальну суму 457 тис. грн. При цьому систематично завищувалися граничні допустимі торговельні надбавки на вказану продукцію (12%), внаслідок чого директор фірми незаконно заволодів бюджетними коштами в сумі 136 тис. грн. Замовлення “Запоріжторгпостачання” отримувало за результатами тендерів, а продукцію купувало в ТОВ “Агропродпостач”, яке було дилером ПАТ “Вільнянський маслозавод”.

Докази слідства ґрунтувалися на висновках судово- економічної експертизи та показах чотирьох свідків: екс-бухгалтера “Запоріжторгпостачання”, екс-бухгалтера “Агропродпостач”, колишнього директора “Агропродпостач” та нинішнього голови правління “Вільнянського маслозаводу”, бухгалтера Управлінні відділу освіти.

Втім, під час судового розгляду, жоден з них не підтвердив фактів викладених у висновках слідства. Зокрема, вони пояснили, що “Запоріжторгпостачання” купувало продукцію і в інших постачальників, яку потім доставляло в дошкільні заклади за результатами законних тендерів; виробник та дилер не впливали на формування ціни.

Також суд не прийняв до уваги висновки експертизи, оскільки при розрахунку приймалися до уваги і платежі за поставлене молоко жирністю до 3,2%. Однак на вказану категорію товару не встановлено гранично допустимих торгівельних надбавок, і тому вони не могли входити у вказаний розрахунок. Крім того, розрахунок “суми надлишково сплачених коштів” проводився за платежами з червня 2008 року. У той же час гранично допустима торгівельна надбавка на масло вершкове та молоко жирністю 2,5% встановлювалася розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації від вересня 2008 року, тобто майже через три місяці з початку того періоду, за який було зроблено розрахунок.

З огляду на сумнівність результатів висновків судово-економічної експертизи, в ході судового розгляду призначалися повторні експертизи. Втім, їх провести не вдалося з огляду на відсутність відповідної бухгалтерської документації, вилучення і надання якої було доручено органу досудового слідства.

Решта наданих прокурором матеріалів провадження, окрім вище перелічених, у 28 томах взагалі стосувалися іншої продукції, яка не входила до предмету доказування у даному провадженню.

Тож дослідивши матеріали експертиз та наданих стороною обвинувачення документів, суд не знайшов підстав для обвинувачення директора ТОВ “Запоріжторгпостачання” у скоєнні злочину.

Директором “Запоріжторгпостачання” з часу заснування в 2003 році був Роман Безсмертний. Він же був співвласником фірми, разом з Вікторією Назаренко. У “Віснику державних закупівель” міститься інформація про закупівлі в “Запоріжторгпостачання” лише з 2009 року. З того часу фірма отримала підрядів на 11,61 млн. грн.

В травні 2011 року із “Запоріжторгпостачання” стягнули [2] 103 тис. грн. економічних санкцій через завищення граничних допустимих торговельних надбавок. Тоді ж директора фірма Романа Безсметного піймали [3] на керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння. Також Антимонопольний комітет штрафував [4] “Запоріжторгпостачання” за погодження своєї пропозицій з іншим учасником торгів під час тендеру.

Роман Безсмертний є власником та директором ТОВ “Запоріжторгсервіс”, яке за останні кілька років отримало замовлень на суму 32,62 млн. грн., основна частина з яких від Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міськради. Часто закупівельні ціни не відповідали ринковим. Зокрема, в травні Департамент замовив [5] “Запоріжторгсервісу” цукор з дорожчою на 2 гривні ціною за кг в роздрібі.

В свою чергу, екс-головний бухгалтер “Запоріжторгпостачання”, який був свідком у справі, нині працює головбухом в “Запоріжторгсервіс. В своїх показах вона розповіла, що в “Запоріжторгпостачання” працювало лише п’ять осіб.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2014/06/25/slidchi-ne-zmohly-dovesty-zavyschennya-tsin-ta-pryvlasnennya-koshtiv-postachalnykom-produktiv/

URLs in this post:

[1] вирок: http://reyestr.court.gov.ua/Review/39218082

[2] стягнули: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/15334628

[3] піймали: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/16710553

[4] штрафував: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/24303948

[5] замовив: http://zp.nashigroshi.org/2014/05/14/ne-pokayalysya-vidomstvo-chuhraj-nakupylo-tsukru-z-pereplatoyu-po-dvi-hryvni-za-rozdribnyj-kilohram/

[6] Найближча партнерка Анісімова продала АЕС кондиціонерів на 52 мільйони : http://zp.nashigroshi.org/2013/10/11/najblyzhcha-partnerka-anisimova-prodala-aes-kondytsioneriv-na-52-miljony/

[7] Екс-чиновник сплатить штраф за неналежний контроль роботи нинішнього судимого керівника КП : http://zp.nashigroshi.org/2014/05/07/eks-chynovnyk-splatyt-shtraf-za-nenalezhnyj-kontrol-roboty-nynishnoho-sudymoho-kerivnyka-kp/

[8] “Основаніє” прокредитується в Коломойського : http://zp.nashigroshi.org/2014/09/15/osnovanije-prokredytujetsya-v-kolomojskoho/

[9] Поки розслідують справу про “обнал” 5 мільйонів з “Міських тепломереж”, фігурант хоче відсудити у комунальників ще 55 мільйонів : http://zp.nashigroshi.org/2015/08/10/poky-rozsliduyut-spravu-pro-obnal-5-miljoniv-z-miskyh-teplomerezh-fihurant-hoche-vidsudyty-u-komunalnykiv-sche-55-miljoniv/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.