Прокуратура не спромоглася оскаржити 50-мільйонний підряд на будівництво корпусу лікарні

31 Липня 2014

Прокуратурі не вдалося оскаржити результати тендеру по визначенню підрядника на будівництво хірургічного корпусу обласної дитячої лікарні вартістю 49,3 млн. грн. Про це свідчить рішення Господарського суду Запорізької області від 10 липня.

В липні минулого року вказаний підряд на результатами тендеру отримало ТОВ “Гарант-строй 2007″. Єдиним конкурентом переможця було “Прімбуд”, яка до цього часу встигло отримати підряд на будівництво притулку для тварин вартістю 23 мільйони та отримати на це протест прокуратури у зв’язку з відсутністю достатньої матеріальної бази.

Аргументуючи позов заступник прокурора Запорізької області зазначав, що пропозиції обох учасників торгів не відповідають вимогам документації та містять недостовірні дані стосовно кількості працівників і матеріально-технічної бази, а тому мали бути відхиленими.

Відтак перевірка встановила, що “Гарант-строй 2007″ мало на балансі лише легковик Nissan Juke, а всю техніку орендувало в іншої фірми, яка орендувала техніку у інших осіб. До того ж, договір оренди з “Гарант-строй 2007″ укладений не на повний строк виконання будівництва.

Втім суд не визнав достатніми аргументами наявність суборенди, також зазначив про можливість пролонгації договору.

З власного обладнання в “Гарант-строй 2007″ були лише низка дрібних ручних інструментів – перфоратори, дрилі і т. п.

Також претензії до “Гарант-строй 2007″ стосувалися невідповідної кількості працівників, яких фірма заявила 51 особу. А згідно перевірки через податкові та пенсійні органи, на фірмі в різний час працювало від однієї до 28 осіб. Та фірма доводам прокуратури апелювала наявністю позаштатних працівників на основі трудового договору, також у звітних відомостях до фіскальних органів відображалася лише та кількість робітників, які за той час фактично отримували заробітну плату.

В межах справи суд не встановлював правильність податкового чи трудового обліку, тож визнав подану “Гарант-строй 2007″ інформацію на час оцінки пропозицій правдивою.

Окрім аналогічних претензій прокуратури до “Прімбуду” з аналогічними поясненнями останнього, прокуратура вказувала на відсутність у “Прімбуду” досвіду виконання аналогічних робіт. Та суд пояснив, що фірма в складі конкурсної пропозиції подала договір підряду на будівництво притулку для тварин. Постанову про визнання цього договору підряду недійсним прийняли лише в лютому 2014 року. На момент проведення торгів існувала тільки ухвала Господарського суду Запорізької області від червня 2013 року про повернення позовної заяви прокурора, яка була скасована лише в серпні, тобто після проведення торгів.

Про ухвали замовник торгів, Управління капітального будівництва Запорізької ОДА, знати не могло, оскільки не було фігурантом чи стороною справи.

Не прийняв суд і посилання прокурора на судовий вирок директору “Прімбуду” за подання неправдивих відомостей при участі в тендері на визначення підрядника з будівництва притулку для тварин, оскільки вирок винесений вже після спірного тендеру і, до того ж, стосувався іншого підряду та замовника. Тому Управління капітального будівництва Запорізької ОДА також не могло знати про наявність кримінальної справи.

Також суд вказав на право, а не обов’язок замовника звертатися до учасників тендеру чи інших держустанов з уточненням інформації, тож за відсутності підстав до цього можна визначати переможця лише за поданими документами.

Таким чином, оскільки позов про визнання спірного договору недійсним ґрунтувався саме на доводах про незаконність рішення комітету з конкурсних торгів з огляду на подання учасниками торгів неправдивих відомостей, що спростовано, суд відмовив у задоволенні позову прокуратури.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023