15 Вересня 2014
КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги №6” за результатами тендеру 8 вересня уклав угоду з ТОВ “Валанж Фарм” на придбання туберкульозного алергену вартістю 165 тис. грн. Про це повідомляється у “Віснику державних закупівель”.
Фірма має поставити 146 упаковок алергену туберкульозного очищеного у стандартному розведені по 1129 грн/уп.
Тендер проведено за безконкурсною переговорною процедурою, оскільки замовник двічі відміняв попередні відкриті торги через недостатню кількість учасників та з огляду на нагальну потребу проведення вакцинації дітей району.
ТОВ “Валанж-Фарм” засвітилося у скандалі 2012 року довкола ПАТ “Фармстандарт-Біолік”, одного з найбільших фармвиробників в Україні. Тоді після застосування вакцин від гепатиту В виробництва “Біоліку” померло 11 дітей. “Валанж-Фарм” було однією з кількох фірм, яке створювало фіктивну конкуренцію “Фармстандарт-Біолік” під час державних закупівель, при цьому пропонуючи вакцини останнього ж.
В той час 19% акцій ПАТ “Фармстандарт-Біолік” належали сину тодішнього міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової Олександру.
Після смерті дітей цими закупівлями зайнялася Генпрокуратура а Держслужба України з лікарських засобів тимчасово заборонила реалізацію деяких вакцин з огляду на численні порушення під час їх виробництва.
Хоча з часом скандал стих, перевірки на підприємстві продовжувалися. Остання проведена Держслужбою з лікарських засобів в березні вже цього року. За її результатами служба виявила суттєві порушення при виробництві препарату “Туберкулін ППДЛ” (щеплення “Манту” для дітей).
Одним з головних порушень була відсутність реєстрації на сировину, з якої виготовлявся препарат – “алерген туберкулопротеін”. Перевірку “Фармстандарт-Біолік” місяцем раніше проводило і харківське управління СБУ. Її результати були схожі з звітами Лікслужби. Але згідно листа, направленого в МОЗ, силовикам так же вдалося з’ясувати, що “алерген туберкулопротеін”, імовірно, був незаконно ввезений з території Російської Федерації, а виготовили його ще в 1976 році.
“Алерген туберкуліну” досить довговічний, але для збереження його придатності необхідні точне дотримання складних умов зберігання та постійні перевірки якості, які, згідно з документами, на підприємстві не проводилися.
Tеги | Запоріжжя