Анісімовська фірма, яка раніше вганяла Запоріжжя у збитки, заявила про змову комунальників з новою фірмою

24 Вересня 2014

Антимонопольний комітет рішенням від 8 вересня зобов’язав МКП “Основаніє” внести зміни до документації конкурсних торгів на розробку, адміністрування та супровід програмного комплексу з нарахування житлово-комунальних платежів м. Запоріжжя. Про це повідомомляється на сайті АМКУ, пишуть “Наші гроші”.

Рішення прийняте за скаргою ТОВ “Міські комунікаційні системи”. Скаржник повідомив про встановлення дискримінаційних вимог замовником і клопотав про відміну закупівлі. У скарзі зокрема сказано, що замовник хоче придбати послуги, яких не потребує.

23 серпня 2013 року МКП “Основаніє” уклало договір про передачу прав дистриб’ютора та договір підписки з ТОВ “Міські комунікаційні системи”, якими передано в оплатне строкове користування частину програмного комплексу “Розрахунок комунальних платежів м.Запоріжжя, 2013”. Вказані договори не були розірвані і термін їх дії визначено до 2020 року.

Однак в цій частині АМКУ припинив розгляд скарги, оскільки її було подано з порушенням строків. А саме, про порушення своїх прав скаржник мав дізнатися 7 липня, коли було оголошено тендер. За законом про держзакупівлі, скарга мала подаватися не пізніше 10 днів відтоді, як скаржник дізнався про порушення замовником його прав чи інтересів.

Крім того “МКС” повідомило про факт змови між замовником і ТОВ “Мегасофт”. А саме у травні цього року “Мегасофт” направив меру Запоріжжя листа, що готовий запровадити програмне забезпечення з нарахування послуг ЖКГ, яке буде належати міській громаді. А “Мегасофт” займатиметься впровадженням, підтримкою і супроводом продукту.

Однак як встановила колегія АМКУ рішення міської влади про здійснення відповідної закупівлі прийняте 30 квітня і передувало листу “Мегасофт”. Таким чином факт змови не був підтверджений.

Також скаржник зазначив, що “Мегасофт” є дочірнім підприємством однойменної російської компанії і встановлення програмного забезпечення, розробленого такою фірмою, може становити загрозу для споживачів України. Однак АМКУ вказав, що вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у закупівлях на рівних засадах.

Ще “МКС” заявив, що зміст техзавдання документації на 80% збігається з описом системи, що пропонує “Мегасофт”, а вона відтак була прописана під одного учасника. Втім скаржник не зміг довести, що сам не зможе поставити програмне забезпечення, відповідно до встановлених параметрів.

АМКУ задовольнив скаргу тільки по одному пункту і визнав дискримінаційною лише одну вимогу – поставку програмного забезпечення протягом місяця після укладання договору. Скаржник повідомив, що хоче брати участь у закупівлі, однак не зможе розробити програмне забезпечення у місячний термін. Оскільки зазначена вимога не була належно обґрунтована, то АМКУ зобов’язав замовника внести зміни в цій частині.

Даний тендер оголосили в липні цього року, очікувана вартість складає 2,00 млн грн.

ТОВ “Міські комунікаційні системи” відносять до сфери впливу “екс-смотрящего” по Запоріжжю Євгена Анісімова. У держреєстрі засновницею записана Юлія Біттер.

“МКС” зареєстрована 31 липня 2013 року і менше ніж через місяць 23 серпня підписала угоду з МКП “Основаніє” щодо користування програмним забезпеченням. Винагорода “МКС” складає 0,8 % від грошових коштів, фактично сплачених населенням за комунальні послуги протягом звітного місяця.

За період вересень 2013 – березень 2014 користування продуктом коштувало комунальникам 3,85 млн грн., з яких вони заборгували 1,98 млн грн. і «МКС» стягувало їх через суд.

За даними місцевих ЗМІ, від співпраці з “МКС” комунальники щомісяця зазнавали збитків на 1,20 млн грн. МКП “Основаніє” мусило брати кредит на виплату зарплат, бо опинилося на межі банкрутства.

Євгена Анісімова затримали у жовтні минулого року за звинуваченням у здирництві. На початку 2014 його випустили, а у кінці квітня ГПУ оголосила Анісімова у розшук.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

01.04.2023
31.03.2023
30.03.2023
29.03.2023
28.03.2023
26.03.2023
24.03.2023
23.03.2023
22.03.2023
21.03.2023
20.03.2023