06 листопадаа 2014
Бердянському міжрайонному прокурору не вдалося домогтися скасування рішень Бердянської міськради, відповідно до яких фірма “АКОС” отримала ділянку під розміщення кафе, та повернення землі місту. Про це свідчить рішення Господарського суду Запорізької області від 16 жовтня.
В 2004 році Бердянська міськрада затвердила проект відведення земельної ділянки площею 0,1 га по вул. Горького, 22 на місці колишньої літньої естради (в районі пам’ятника “Рибакам”) для будівництва і обслуговування культурно-торгового комплексу та передачі її в короткострокову оренду до квітня 2007 року ТОВ “АКОС”.
В квітні 2007 року своїм рішенням міськрада дозволила поновити відповідний договір оренди та продовжити строк його дії до 2012 року. Вже в 2009 році сторони внесли зміни, відповідно до яких строк дії договору продовжено до 2056 року.
Окрім іншого, свій позов прокуратура аргументували тим, що затвердження проекту відведення земельної ділянки та передання її в короткострокову оренду мало відбуватися лише після прийняття рішення міськради про надання дозволу на розроблення проекту відведення землі. Відтак, рішення від 2004 року та послідуючі з внесенням зміни є протизаконними та підлягають скасуванню.
Під час розгляду справу вияснилося, що вимога надання дозволу актуальна лише при зміні цільового призначення ділянки. В даному ж випадку дозвіл про надання в оренду ділянки прийнято з врахуванням попереднього діючого договору оренди з цією ж фірмою з тим же призначенням
Не прийняв до уваги суд і твердження прокуратури про порушення вимог Водного кодексу України, оскільки спірна ділянка належить до категорії сельбищної зони, а фактів про входження її до прибережної захисної смуги і, відповідно до земель водного фонду України, прокурор суду не надав.
До того ж, на ділянці збудували кафе, яке на праві власності належить “АКОСУ”, а відтак фірма має беззаперечне право на користування землею.
Оспорюваним же прокуратурою рішенням лише розширено площу ділянки за клопотанням “АКОСУ” у зв’язку з будівництвом другої черги кафе.
ТОВ “АКОС” належить Олені Антоненко та депутату Бердянської міської ради Дмитру Антоненку, який наприкінці лютого вийшов з Партії регіонів. До 2007 року фірмою володіли Олександр Педашенко; Сергій Дідик; Валерій Бойко – чоловік Ольги Бойко, на той час директора “ТБ-Бердянськ” та нинішнього депутата БМР; Олена Дишкант – донька Костянтина Дишканта, який був депутатом міськради, членом виконкому та працював головним архітектором міста.
В 2002 році видачу Дишкантом, в якості головного архітектора міста, розпоряджень з дозволом на будівництво вищевказаного закладу визнали незаконними та корупційними діяннями, з огляду на що призначили сплату 250 гривень штрафу.
Tеги | Бердянськ