- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Вищий госпсуд відібрав у російського олігарха ЗАлК

Опублікував Editor 12.11.2014 @ 11:53 в Featured,Новини | No Comments

Суд повернув державі пакет акцій ВАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” (ЗАлК) у розмірі 68,01%, що перебував у власності кіпрської компанії “Velbay Holdings Limited”, яку пов’язують з російською компанією “РусАл” Олега Дерипаски. Про це свідчить постанова [1] Вищого господарського суду від 29 жовтня, пишуть “Наші гроші” [2].

У 1993-1994 рр. державне підприємство “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” було реорганізовано шляхом корпоратизації у ВАТ “ЗАлК”.

У 1997 році державний “Укрексімбанк” надав ВАТ “ЗАлК” кредит у сумі $60,92 млн для оплати обладнання, яке комбінат купив у 1993 році в італійської фірми “Фата Юропіан Груп С.Р.Л.”.

Відповідно до кредитної угоди, погашення кредиту до 2000 року мало відбуватися за рахунок коштів держбюджету, а після 2000 року – за рахунок власних коштів ВАТ “ЗАлК”.

У 2001 році для забезпечення виплат по кредиту Фонд держмайна на відкритих торгах продав 68,01% акцій “ЗАлКу” російському ЗАТ “АвтоВАЗ-Інвест” за ціною 380,6 млн грн. При цьому “АвтоВАЗ-Інвест” взяв на себе зобов’язання здійснити інвестиції на суму $200 млн, а також здійснити рефінансування по кредиту на суму $76,45 млн.

У 2006 році “АвтоВАЗ-Інвест” продав 68,01% “ЗАлКу” компанії “Velbay Holdings Limited”, яка стала правонаступником усіх зобов’язань “АвтоВАЗ-Інвесту”.

Після того, як Фонд держмайна встановив, що “АвтоВАЗ-Інвест”, а потім “Velbay Holdings Limited” не виконали взяті на себе зобов’язання в частині внесення інвестицій та здійснення рефінансування по кредиту, представники Генпрокуратури звернулися до суду з вимогою повернути проданий їм пакет акцій державі.

Справа розглядалася судами з 2011 року. Наприкінці жовтня цього року Вищий госпсуд погодився із висновками судів попередніх інстанцій, які розірвали договори купівлі-продажу пакету акцій “ЗАлКу” та повернули його Фонду держмайна. Підставою для такого рішення стало невиконання компаніями своїх зобов’язань за договорами.

Варто зазначити, що у 2006 році кредитна угода, укладена між ВАТ “ЗАлК”  і “Укрексімбанк”, була розірвана в судовому порядку. Та ВГСУ вказує, що розірвання кредитної угоди не означає, що позичальник був звільнений від погашення заборгованості, яка виникла до розірвання угоди.

Зауважимо, що наприкінці жовтня Вищий госпсуд скасував [3] заходи по забезпеченню позову, накладені у 2012 році за клопотанням ГПУ. Зокрема, знято заборону компанії “Velbay Holdings Limited” продавати акцій “ЗАлКу”.

Російське ЗАТ “АвтоВАЗ-Інвест” було ліквідоване у 2007 році.

“Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” – єдиний в Україні виробник первинного алюмінію.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2014/11/12/vyschyj-hospsud-vidibrav-u-rosijskoho-oliharha-zalk/

URLs in this post:

[1] постанова: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41173000

[2] “Наші гроші”: http://nashigroshi.org/2014/11/12/vyschyj-hospsud-vidibrav-u-rosijskoho-oliharha-zaporizkyj-alyuminijevyj-kombinat/

[3] скасував: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41172989

[4] З переходом Самардака в ОДА, остання вирішила унеможливити забраття 3 гектарів землі в “індусів” : http://zp.nashigroshi.org/2014/06/10/z-perehodom-samardaka-v-oda-ostannya-vyrishyla-unemozhlyvyty-zabrattya-3-hektariv-zemli-v-indusiv/

[5] Слідчі не змогли довести завищення цін та привласнення коштів постачальником продуктів : http://zp.nashigroshi.org/2014/06/25/slidchi-ne-zmohly-dovesty-zavyschennya-tsin-ta-pryvlasnennya-koshtiv-postachalnykom-produktiv/

[6] Завод напівпровідників, не повіддававши величезні борги державі, банкрутується акціонерами : http://zp.nashigroshi.org/2015/01/14/zavod-napivprovidnykiv-ne-poviddavavshy-velychezni-borhy-derzhavi-bankrutujetsya-aktsioneramy/

[7] Дружина Пеклушенка володіла елітною квартирою за мільйон $ в столиці, яка після перемоги Майдану різко відійшла Дудці : http://zp.nashigroshi.org/2015/03/18/druzhyna-peklushenka-volodila-elitnoyu-kvartyroyu-za-miljon-v-stolytsi-yaka-pislya-peremohy-majdanu-rizko-vidijshla-dudtsi/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.