- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Коміссарову не вдалося спростувати висновки про монопольність “Запоріжзв’язоксервісу”

Опублікував Editor 24.02.2015 @ 08:50 в Новини | No Comments

ПрАТ “Запоріжзв’язоксервіс” не вдалося скасувати рішення Антимонопольного комітету про визнання підприємства монополістом з накладанням штрафу в розмірі 68 тис. грн. Про це свідчить рішення [1] Господарського суду Запорізької області від 11 лютого.

Як йдеться в матеріалах справи, Запорізьке обласне територіальне відділення проводило перевірку ПрАТ “Запоріжзв’язоксервіс” протягом серпня-вересня 2014 року. По результату, ЗОТВ АМКУ прийняло рішення “Про порушення законодавства про захист економічної конкуренці”, яким визнало “Запоріжзв’язоксервіс” займаючим монопольне становище за підсумками діяльності у 2011 році – І півріччі 2014 року в межах міст Запоріжжя і Бердянськ.

Так, визначивши обсяг ринку за фактичним надходженням коштів до кінцевих надавачів послуги через різні установи, антимонопольники встановили, що на території  Запоріжжя рівень проплат за комунальні послуги в 2011 році саме через  “Запоріжзв’язоксервіс” становив 90%, в 2012 році – 89%, в 2013 році – 72%, в І півріччі 2014 року – 51%;

На території Бердянську цей показник в 2011 році становив 87%, в 2012 році – 83,5%, %, в 2013 році – 86%, в І півріччі 2014 року – 89%.

Також визначено, що підприємство встановлювало різний порядок оплати платежів, що призводило до безпідставного стягнення різної грошової винагороди з одного платежу. І хоча зафіксований максимальний розмір комісійної вигоди становив 2%, на практиці це показник був суттєво вищий. Для прикладу, “Запоріжзв’язоксервісом” в 2011 – 2012 роках було стягнено з населення Запоріжжя  під час оплати ними платежів за газ комісійної винагороди у розмірі 4,8% від суми прийнятих платежів.

До того ж, в деяких банках комісійна вигода була значно нижчою і становила 0,5-1,2% від розміру платежу.

Таким чином, на підприємство наклали штраф в розмірі 68 тис. грн. та зобов’язали протягом двох місяців встановити однакову грошову винагороду за приймання одного платежу.

Опротестовуючи рішення АМКУ, “Запоріжзв’язоксервіс” вказав на звуження меж ринку при аналізі, до якого мала включатися  послуга з переказу коштів на користь третіх осіб на будь-які цілі. Не погодилися в підприємстві і стосовно факту високого фінансового бар’єру при вході на ринок. Також “Запоріжзв’язоксервіс” вказало на розгалуженість мереж конкурентів (зокрема “Укрпошти”), а відтак споживач сам обирає “Запоріжзв’язоксервіс” за співвідношення ціна/якість обслуговування.

На останок  “Запоріжзв’язоксервіс” зауважило, що законодавчо не визначена необхідність встановлення одного тарифу на різні послуги для різних споживачів.

Втім, суд спростував твердження “Запоріжзв’язоксервіс”, зазначивши зокрема, що угоди з різними надавачами послуг про приймання платежів за невеликою різницею є рівнозначними, а тому “Запоріжзв’язоксервіс” мало забезпечити застосування однакових цін для таких угод, або надати обґрунтування причин застосування різних цін та порядку оплати послуг, чого зроблено не було.

Нагадаємо, ПрАТ “Запоріжзв’язоксервіс” контролюється Юрієм Коміссаровим безпосередньо і через виробничо-комерційну фірму “Гюсс”.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2015/02/24/komissarovu-na-vdalosya-sprostuvaty-vysnovky-pro-monopolnist-zaporizhzvyazokservisu/

URLs in this post:

[1] рішення: http://reyestr.court.gov.ua/Review/42788491

[2] Туберкульозна лікарня вирішила придбати вугілля у бердянського ФОПівця, відкинувши дешевших дніпропетровців та донбасівців : http://zp.nashigroshi.org/2013/10/23/tuberkulozna-likarnya-vyrishyla-prydbaty-vuhillya-u-berdyanskoho-fopivtsya-vidkynuvshy-deshevshyh-dnipropetrovtsiv-ta-donbasivtsiv/

[3] Курорт з групи Пономарьова, може й той, що не задовольнив замовника, оздоровлятиме комунарівців : http://zp.nashigroshi.org/2014/04/29/kurort-z-hrupy-ponomarova-mozhe-j-toj-scho-ne-zadovolnyv-zamovnyka-ozdorovlyatyme-komunarivtsiv/

[4] Порядок під час ЗНО держохорона забезпечує за 80 тисяч : http://zp.nashigroshi.org/2014/06/10/poryadok-pid-chas-zno-derzhohorona-zabezpechuje-za-80-tysyach/

[5] У обласного УКБ відсудили три мільйони за виконані без договору роботи : http://zp.nashigroshi.org/2015/07/24/u-oblasnoho-ukb-vidsudyly-try-miljony-za-vykonani-bez-dohovoru-roboty/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.