26 Березня 2015
Працівник Державної податкової інспекції Геннадій Сергієвський через суд скасував реєстрацію себе в якості власника і директора фіктивних фірм, факти чого виявлено під час люстраційної перевірки. Відповідну постанову 17 березня виніс Запорізький окружний адміністративний суд.
Як йдеться в матеріалах справи, наприкінці 2008 року на підставі поданих документів в Держреєстрі внесли зміни до складу власників ТОВ “ТД Лигатек”, якими виключено засновника фірми та його частку передано Геннадію Сергієвському. Тоді ж Сергієвського зареєстрували директором ТОВ “Антаріус-157”.
Після виявлення цих фактів під час перевірки достовірності відомостей працівників ДПІ на підставі Закону України “Про очищення влади” Сергієвський стверджував, що про це йому стало відомо вперше та він не мав ніякого відношення до діяльності вищезазначених фірм. Після цього і подав позов про скасування державної реєстрації відповідних змін від 2008 року.
Під час розгляду справи Сергієвський зазначав, що підписав відповідні документи, оскільки його ввели в оману.
До того ж, в судовому засідання з’ясували, що наприкінці 2013 року винесено вирок по одній зі справ про ухилення від сплати податків в ході якої “ТД Лигатек” визнали фіктивним та встановлено, що дійсно Сергієвського “було введено в оману іншою особою та використано для вчинення протиправних дій”.
Щодо “Антаріус-157” було з’ясовано, що загальні збори учасників по внесенню змін було проведено без присутності Сергієвського під впливом третіх осіб, тому їх реєстрація повинна бути скасована.
Таким чином, суд повністю став на сторону Сергієвського та скасував державну реєстрацію змін відомостей відносно “ТД Лигатек” і “Антаріус-157” від 2008 року.
В той же час, в згаданому під час розгляду цієї справи вироку відносно визнання “ТД Лигатек” фіктивним достовірно не вказується, що Сергієвського було введено в оману. Лише “… “ТД Лигатек” было перерегистрировано на другое лицо (Сергієвського – НГ. З), а первичные документы им были уничтожены…”.
На час початку перевірки Геннадій Сергієвський вказувався головним спеціалістом відділу інфраструктури ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя.
Кінцевим засновником “Антаріус-157” через кілька фірм був Олександр Місюра, який фігурував у справі про організацію конвертаційного центру, через який протягом 2009-2013 року “пройшло” більше півмільярда гривень.
Місяць тому суд призначив Олександру Місюрі остаточне покарання у вигляді двохрічного позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади протягом року зі штрафом у розмірі 5100 гривень. Але оскільки суд дійшов висновку, що Місюра може виправитися на свободі, то звільнив його від призначеного позбавлення волі, якщо протягом року не буде вчинено нового злочину.
Tеги | Запоріжжя