“Основанію” не вдалося відбитися від договору, по якому майже 1% від усіх комунальних платежів перетікає анісімовській фірмі

24 Квітня 2015

Господарський суд Запорізької області своїм рішенням від 14 квітня відхилив позов комунального підприємства “Основаніє” до фірми “Міські комунікаційні системи” про визнання недійсним договору передачі прав на користування програмним комплексом розрахунки платежів за відповідну плату.

Як йдеться в матеріалах справи, договір між ТОВ “Міські комунікаційні системи” та МКП “Основаніє” укладено в серпні 2013 року з терміном дії до грудня 2020 року. Відповідно до умов фірма передала права дистриб’ютора на програмний комплекс “Розрахунок комунальних платежів, м. Запоріжжя, 2013”, що включає в себе забезпечення комп’ютерною технікою і підтримки її роботи.

Згідно умов договору, плата за використання комплексу встановлюється на рівні 0,8% від сплачених населенням коштів за комунальні послуги, які розраховуються і обліковуються на програмному комплексі.

Аналізуючи правомочність договору суд послався на попередню судову справу про стягнення з “Основанія” на користь “Міські комунікаційні системи” майже двох мільйонів заборгованості за цим договором. Тоді законність рішення Госпсуду Запорізької області підтвердив Харківський апеляційний госпсуд і Вищий госпсуд України. Розглядаючи справу в кожній інстанції досліджувались умови договору  і питання щодо його недійсності не поставало. Тим самим суд прийняв аргументи відповідача.

Спростував також суд твердження “Основанія” про відсутність у фірми “МКС” на момент укладання угоди відповідних прав на розпорядження програмним комплексом, оскільки ексклюзивні права дистриб’ютора  “Міські комунікаційні системи”  отримали від ТОВ “Інформаційні комунальні системи”  за місяць до укладання угоди з “Основанієм”.

Окрім цього суд спростував твердження “Основанія” про відсутність відповідної дієздатності в “МКС” на час укладання угоди, оскільки договір зі сторони фірми підписано безпосередньо директором фірми.

Тож з огляду на вищевказане суд відхилив позов МКП “Основаніє” до ТОВ “Міські комунікаційні системи” про визнання недійсним договору на передачу прав дистриб’ютора.

ТОВ “Міські комунікаційні системи” відносили до сфери впливу “екс-смотрящего” по Запоріжжю Євгена Анісімова. У держреєстрі засновницею записана Юлія Біттер, директор – Сергій Ільїн.

В минулому році “Основаніє” вирішило розробити власну систему розрахунку платежів, проте відповідну послугу не вдалося замовити через відхилення всіх пропозицій на тендері. “Міські комунікаційні системи” тоді стверджувало, що комунальники змовилися з новою фірмою.

«МКС» зареєстрована 31 липня 2013 року і менше ніж через місяць підписала угоду з “Основанієм”.

Раніше комунальникам не вдалося розірвати угоду з фірмою “Інформаційні комунальні мережі”, яка забезпечує роботу служби обробки скарг населення 1580.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023