08 Травня 2015
Виконком Запорізької міської ради в судовому порядку визнав укладеним договір з фірмою-забудовником про пайову участь в розвитку інфраструктури міста. Про це свідчить постанова Київського апеляційного господарського суду від 20 квітня.
Згідно матеріалів справи, восени 2013 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю міста Запоріжжя зареєстровано декларацію ТОВ “Інвестиційна рада” про початок будівельних робіт з реконструкції незавершеного будівництва під багатофункціональний громадський комплекс з об’єктами спорту, відпочинку та розваг по вул. Немировича-Данченка, 64.
На цій підставі Виконком Запорізької міськради звернуся до фірми з листом-пропозицією про укладення договору про пайову участь замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста та надіслав останньому підписаний зі свого боку договір у трьох примірниках.
За першим разом “Інвестиційна рада” надіслали протокол розбіжностей. За другим, після узгоджень з Виконкомом, запропонувала відкласти підписання договору до моменту здачі об’єкту в експлуатацію.
Через це Виконком і звернуся до суду з вимогою визнати угоду укладеною.
Під час розгляду справи “Інвестиційна рада” вказувала на затверджений в Запоріжжя порядок, відповідно до якого звертатися про укладання договору про пайову участь має саме забудовник. Цього фірма не робила, а відтак відсутні підстави для визнання договору укладеним. Зокрема і на цій підставі Господарський суд міста Києва в грудні 2014 року відмовив Виконкому у задоволенні позову.
В свою чергу апеляційний суд вказав на імперативні норми законодавства, якими передбачено обов’язкова участь замовника будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту шляхом перерахування коштів до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію. На цьому обов’язку і полягає вимога міської влади в укладанні угоди. В той же час суд підтвердив правомірність термінів щодо звернень з вимогою укладання угоди і правильність нарахування суми пайової участі в розмірі 6,23 млн. грн. Розрахунок ґрунтується на основі будівельних нормативів та складає 10% від кошторисної вартості, оскільки фірма-забудовник безпосередньо не подала кошторисної вартості будівництва.
Протест фірми щодо такого розрахунку та неможливості визначити вартістю будівництва до моменту здачу об’єкту в експлуатацію суд спростував, оскільки чинне законодавство виключає можливість укладення договору та сплати пайового внеску після введення об’єкта будівництва в експлуатацію.
Окрім цього, “Інвестиційна рада” вказувала на той факт, що виконує реконструкцію та нове будівництво теплових мереж на дільниці по вул. Немировича-Данченка та бул. Гвардійській орієнтовною вартістю близько 8 млн. грн. І саме на цю суму мав би зменшитися розмір пайової участі і це було ще одною підставою зі сторони фірми для відкладення підписання договору про пайову участь, оскільки роботи ще тривають і не можливо остаточно визначити повну кошторисну вартість. На останній факт вказав також суд, не прийнявши доводи фірми, оскільки це заважає достовірно визначити суму внеску фірми. До того ж, законодавством передбачений перерахунок і повернення зайвих коштів.
Беручи до уваги вищенаведене суд задовольнив апеляційну скаргу і визнав укладеним договір про пайову участь замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя між Виконавчим комітетом Запорізької міськради і ТОВ “Інвестиційна рада” на умовах Виконкому.
“Інвестиційна рада” майже на 100% належить кіпрській компанії “Енерджі стандард реал естейт лімітед” з групи “Енергетичний стандарт” Костянтина Григоришина.
В судовому рішення мова йде про недобудований бізнес-центр Energy Standard Plaza на Набережній магістралі в районі Центрального пляжу. Роботи зі спорудження розпочалися ще в 2008 році з плановою здачею об’єкта в 2010 році. Проте і після поновлення будівництва роботи фактично заморожені.
Tеги | Запоріжжя