02 Липня 2015
Господарський суд Запорізької області своїм рішенням 22 червня відхилив позов прокурора міста Енергодара про припинення права користування ТОВ “Тавр Лимитед” земельною ділянкою площею 1,14 га.
Як повідомляли “Наші гроші. Запоріжжя”, Йдеться про земельні ділянки по вулиці Придніпровській 27 “б” і “в”, загальною площею 1,14 га, загальною вартістю 1,63 млн грн.
Раніше, з 1990 р. ця земля була в користуванні виробничого кооперативу “Агро”, якому ділянку надали під будівництво виробничої бази. Уже через рік земля перейшла до “Тавр Лимитед” як правонаступника кооперативу – цільове призначення при цьому не змінювалося, розташовувати там повинні були господарські приміщення й промислову базу.
У 2014 р. Держінспекція сільського господарства здійснила перевірку в ході якої було встановлено, що ТОВ “Тавр Лимитед” використовує дві земельні ділянки – одна належить до землі промисловості, друга виділена для обслуговування пляжної зони.
На тій частині ділянки, яка мала промислове призначення і яку надавали для розташування виробничої бази – подібне приміщення є, але не функціонує, натомість там же збудована двоповерхова будівля, дві альтанки з навісом, господарча будівля, водно-моторний гараж. На другій земельній ділянці – розташована кав’ярня-закусочна “Риф”.
Окрім нецільового використання було виявлено, що забудували цю ділянку, розташовану прибережній захисній смузі уздовж Каховського водосховища, без відповідних дозвільних документів. У зв’язку з останнім проти директора “Тавра” Юрія Братухи було порушено кримінальне провадження, однак від відповідальності Братуху звільнили у зв’язку із закінченням строків давності.
Тоді ж прокуратура звернулася до суду з проханням припинити фірмі право постійного користування через нецільове використання землі. Як повідомляли “Наші гроші. Запоріжжя” влітку минулого року, першу інстанцію прокуратура програла, бо суд вирішив, що земля використовується в межах категорії, а факт порушення цільового використання не доведено.
Апеляцію прокуратура виграла: доказів того, що побудоване на першій ділянці належить до споруд промислового призначення – надано не було, а самовільно збудована на другій ділянці кав’ярня є закладом харчування, а не об’єктом для обслуговування пляжної зони, і використовується як нічний розважальний заклад.
Однак ВГСУ за касацією “Тавра” скерував справу на новий розгляд першої інстанції – через неповне з’ясування усіх обставин справи: функціонального призначення всіх будівель та дотримання чи недотримання порядку досудового врегулювання питання. Відтак, спочатку державний інспектор з охорони довкілля мав двічі дати 30 днів на усунення порушення, якщо вказівку не виконано – звернутися до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про припинення права користування, і вже рішення ради чи адміністрації мали б бути оскаржені в суді. І як встановив Запорізький госпсуд під час повторного розгляду справи, саме ці можливості досудового спору не застосовувалися, а місцеві органи влади не приймали рішення про припинення права користування земельною ділянкою.
Власниками компанії “Тавр Лимитед” є Микола Гілка й Людмила Шентябіна, мати Євгена Шентябіна (сам був директором “Тавра” у 2009-2010 р.р.). Євген Шентябін двічі обирався депутатом до Енергодарської міськради – обидва рази в 2006 і 2010 від Партії регіонів, також був заступником мера міста. У 2013 р. Шентябіна засудили до 5 років ув’язнення за перевищення повноважень – обіймаючи посаду заммера, Шентябін без відповідного рішення суду сам бульдозером зніс недобудовану кав’ярню, нібито незаконно збудовану.