- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

В МВС розслідують справу про розкрадання мільярду із “Запоріжжяобленерго”

Опублікував Editor 29.07.2015 @ 16:15 в Новини | 1 Comment

Посадові особи ВАТ «Запоріжжяобленерго» підозрюються у привласненні 950 млн грн. Про це пишуть “Наші гроші” [1] з посиланням на “Ліга. Бізнес” [2].

Вся схема заволодіння коштами в ухвалі [3] Орджонікідзевського райсуду м. Запоріжжя від 21 липня не описується. Згадується тільки один договір від 12 лютого цього року, який дозволяв ПрАТ “Холдингова компанія “Енергомережа” стягнути з підконтрольного Дмитру Фірташу ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” 42,37 млн грн., які те заборгувало “Запоріжжяобленерго” за електроенергію.

Також місцеві ЗМІ [4], писали, що “Запоріжжяобленерго” за 200 тис грн. переуступило “Енергомережі” борги своїх клієнтів на суму 346,5 млн грн., а всього за останні півроку таких угод могло бути укладено на 800 млн грн.

Право вимоги коштів на цю суму було передано приватній фірмі напередодні запланованої на грудень продаж 55% акцій “Запоріжжяобленерго”. Якщо “Енергомережа” встигне до того часу отримати борги з клієнтів обленерго, то цих коштів вистачить для придбання акцій енергокомпанії.

Низкою ухвал суд надав доступ слідчому МВС до роздруківок по рахунках ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат”, ПрАТ “Холдингова компанія “Енергомережа” і “Запоріжжяобленерго”.

У якості свідка допитано в.о. гендиректора Запоріжжяобленерго Віталій Цадо, який розповів, що 27 квітня його разом з представником Фонду держмайна не пропустили на територію підприємства невідомі охоронці. Особи, які перебувають в будівлі Запоріжжяобленерго утримують в себе печатку підприємства та використовують її для невідомих йому цілей, що не виключає можливості її використання при внесенні змін у реєстраційну документацію.

21 квітня на зборах акціонерів Фонд державного майна змінив голову “Запоріжжяобленерго”, близько до братів Ігоря та Григорія Суркісів. Замість нього призначили Віталія Цадо, який у 2008-2009 рр. очолював Луганське енергетичне обєднання Костянтина Григоршина.

“Цадо так і не потрапив на робоче місце. Він організував альтернативний офіс Запоріжжяобленерго в окремому приміщенні, а також альтернативний сайт компанії. Печатка і право підпису знаходиться у Корніленкова», – пише “Ліга. Бізнес”.

За даними Smida, контролюючий пакет акцій “Запоріжжяобленерго” у розмірі 62,25% належить державі, 16,52% – кіпрській компанії “Lex Perfecta Limited”, яку повязують з Ігорем Суркісом, ще 12,31% – “Bikontia Enterprises Limited” з Кіпру, що приписують Костянтину Горигоришину та Ігорю Коломойському.

Щодо компанії “Енергомережа”, то на початку 2014 року до її наглядової ради входив Петро Продан, рідний брат міністра енергетики Юрія Продана. Згодом серед топ-менеджерів “Енергомережі” з’явились люди з оточення Григоришина, Суркісів та Порошенка [5]. У 2014 році Міністерство енергетики і вуглепрому під керівництвом Юрія Продана хотіло надати “Енергомережі” ліцензію на імпорт російської електроенергії в Україну. Головою правління “Енергомережі” є Дмитро Крючков, якого учасники ринку неофіційно пов’язують з Григорієм Суркісом. Його брат Леонід Крючков [6] з минулого року працює заступником директора “Укрінмашу”, що є дочірнім підприємством державного концерну “Укроборонпром” з президентської вертикалі Петра Порошенка.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2015/07/29/v-mvs-rozsliduyut-spravu-pro-rozkradannya-milyardu-iz-zaporizhzhyaoblenerho/

URLs in this post:

[1] “Наші гроші”: http://nashigroshi.org/2015/07/29/u-avakova-porushyly-karnu-spravu-za-milyard-yakyj-zaporizhzhyaoblenerho-zlylo-kryuchkovu/

[2] “Ліга. Бізнес”: http://biz.liga.net/ekonomika/tek/novosti/3069994-mvd-rassleduet-khishchenie-1-mlrd-grn-iz-zaporozhoblenergo.htm

[3] ухвалі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/47226372

[4] ЗМІ: http://rg.kiev.ua/page5/article33841/

[5] оточення Григоришина, Суркісів та Порошенка: http://nashigroshi.org/2014/12/01/litsenzovana-dopomoha-okupantam/

[6] Леонід Крючков: http://nashigroshi.org/2015/06/26/ofshor-yakyj-nalyvajchenko-povyazuje-z-stavytskym-nalezhyt-zamdyrektora-ukrinmashu-z-vertykali-poroshenka/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.