- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Підконтрольному Фірташу “ЗТМК” пробачили 64 мільйони боргів за електрику

Опублікував Editor 03.08.2015 @ 08:34 в Новини | 1 Comment

ПрАТ “Холдингова компанія “Енергомережа”, що фігурує у кримінальних провадженнях стосовно привласнення керівництвом “Запоріжжяобленерго” 950 млн. грн., списала Запорізькому титано-магнієвому комбінату 64 млн. грн. заборгованості за спожиту електроенергію. Відповідна інформація оприлюднена в ухвалі [1] Господарського суду Запорізької області від 9 квітня.

Згідно матеріалів справи, на початку 2012 року Господарський суд Запорізької області видав судовий наказ про стягнення заборгованості з ДП “Запорізький титано-магнієвий комбінат” на користь ВАТ “Запоріжжяобленерго”. Протягом майже трьох років ЗТМК сплатив 104 млн. грн. боргу частинами.

Та наприкінці 2014-го року, 22 грудня, “Запоріжжяобленерго”, ХК “Енергомережа” і “Запорізький титано-магнієвий комбінат” уклали договір про відступлення права вимоги боргу. Новим кредитором “ЗТМК” стала “Енергомережа” замість “Запоріжжяобленерго”, отримавши право стягнути залишок боргу розміром у 114,26 млн. грн. Відсоток дисконту, з яким переуступили борг, не згадується.

І вже наступного дня, 23 грудня, “Енергомережа” уклала договір з ЗТМК про прощення частки боргу. Згідно умов, одразу у день укладання договору ЗТМК мав сплатити холдинговій компанії 50 мільйонів боргу і залишок у 64,26 млн. грн. йому пробачали. ЗТМК надав суду довідку, за яким умови договору з “Енергомережею” було виконано. Від “Енергомережі” до суду надійшло підтвердження, що залишок заборгованості у 64,26 млн. грн. прощено. Представник “Запоріжжяобленерго” не став заперечувати проти списання заборгованості. Відповідно, суд визнав частково недійсним виконання раніше виданого їм судового наказу – у стягненні з ЗТМК зазначеної частини боргу розміром у 64,26 мільйонів гривень.

Як повідомлялося раніше, міліція відкрила кримінальне провадження [2] щодо привласнення посадовими особами ВАТ “Запоріжжяобленерго” 950 млн. грн. коштів підприємства. У фабулі провадження згадується ПрАТ “Холдингова компанія “Енергомережа” як учасник схеми, за якою відбувалось списання дебіторської заборгованості підприємства.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2015/08/03/pidkontrolnomu-firtashu-ztmk-probachyly-64-miljony-borhiv-za-elektryku/

URLs in this post:

[1] ухвалі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/43562118

[2] відкрила кримінальне провадження: http://zp.nashigroshi.org/2015/07/29/v-mvs-rozsliduyut-spravu-pro-rozkradannya-milyardu-iz-zaporizhzhyaoblenerho/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.