- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Підприємці, яким пропозиції готував один чоловік, таки сплатять штраф за розіграш торгів

Опублікував Editor 04.08.2015 @ 09:26 в Новини | No Comments

Антимонопольний комітет України стягнув з трьох мелітопольських підприємців штрафи  і пеню за узгодження пропозиції під час проведення тендеру Управлінням освіти Мелітопольської міської ради. Відповідні рішення Господарського суду опубліковані в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Йдеться про тендер з закупівлі 18 тис. кг яловичини Управлінням освіти Мелітопольської міськради в травні 2012 року. Тоді угоду про постачання вартістю 621 тис. грн. уклали з ФОП Долга Вікторія Вадимівна.

Свої пропозицій на тендер продали також Замніус Тетяна Жоржівна, Федіна Неоніла Володимирівна та Трубнікова Лариса Василівна.

Після проведеної в 2013 році перевірки, запорізьке відділення Антимонопольного комітету виявило узгодженість пропозицій  Вікторії Долгої, Тетяна Замніус та Неоніли Федіної. Висновки АМКУ підтверджувалися низкою фактів. Зокрема, у трьох підприємців пропозиції були з ідентичним оформленням, хоча замовник не встановлював шаблонні форми. Для прикладу, тексти документів мали ідентичні формулювання, текстовий регістр, помилки. Антимонопольники посилалися також на відсутність ком, або ж наявність абзаців в у всіх трьох пропозиціях в тих же місцях.

Також підприємці до довідок про наявність обладнання додали копії договорів оренди холодильної камери та оренди транспортних засобів для перевезення м’яса, які укладені в один і той же день з однією і тією ж особою. Низка інших довідок також взята у відповідних органах в один і той же день та мали послідовні номери.

До того ж, підприємці дізналися про торги від чоловіка переможниці – Євгена Долгого, який і готував потім документи.

Таким чином, переможницю тендеру  Вікторію Долгу АМКУ вирішив оштрафувати на 50 тис. грн., двох інших співучасників на 25 тис. грн. кожного.

Втім, підприємці спробували оскаржити [1] рішення антимонопольників. В липні 2014 року Господарський суд навіть задовольнив їхній відповідний позов. Тоді суду не вистачило доказів АМКУ.  Згідно судового рішення, антимонопольники не вказали конкретну суть спотворення результатів торгів. Крім того, в тендері приймала участь ще один підприємець, і не встановлено, що троє обвинувачених підприємців знали про його пропозицію. Ну а посилання на підготовку всіх документів Євгеном Долгим “…не є доказом того, що між ними відбувався обмін будь-якою інформацією з метою узгодження дій та усунення конкуренції…”.

Рішення запорізького госпсуду скасував [2] Харківський апеляційний госпсуд, постанову якого залишив [3] в силі Вищий господарський суд України.

І враховуючи чинність рішення антимонопольного комітету про накладання штрафу, суд задовольнив позов (рішення 1 [4], рішення 2 [5]) і стягнув з приватних підприємців  Тетяни Замніус та Неоніли Федіної по 50 тис. грн. (25 тис. грн. штраф і 25 тис. грн. пеня), а з переможниці тендеру Вікторії Долгої  50 тис. грн. штрафу і 50 тис. грн. пені за прострочення терміну його сплати (рішення [6] від 21 липня).


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2015/08/04/pidpryjemtsi-yakym-propozytsiji-hotuvav-odyn-cholovik-taky-splatyat-shtraf-za-rozihrash-torhiv/

URLs in this post:

[1] оскаржити: http://zp.nashigroshi.org/2014/07/29/pidpryjemtsi-z-identychnym-oformlennyam-propozytsij-vidmazalysya-vid-shtrafu-amku/

[2] скасував: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/43792917

[3] залишив: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/46851729

[4] рішення 1: http://reyestr.court.gov.ua/Review/47106132

[5] рішення 2: http://reyestr.court.gov.ua/Review/47105928

[6] рішення: http://reyestr.court.gov.ua/Review/47447963

[7] Прокуратура відмінила тендер, який Проскурня розіграв сам з собою, бо один з них не мав достатнього досвіду : http://zp.nashigroshi.org/2014/01/28/prokuratura-vidminyla-tender-yakyj-proskurnya-rozihrav-sam-z-soboyu-bo-odyn-z-nyh-ne-mav-dostatnoho-dosvidu/

[8] Пеклушковод має сплатити банку 6-мільйонний борг, який дістався в спадок від нібито рейдернутого заводу : http://zp.nashigroshi.org/2014/03/24/peklushkovod-maje-splatyty-banku-6-miljonnyj-borh-yakyj-distavsya-v-spadok-vid-nibyto-rejdernutoho-zavodu/

[9] Перевезення вчителів після розіграшу торгів замовили тим же, але вже без конкурсу : http://zp.nashigroshi.org/2014/09/19/perevezennya-vchyteliv-pislya-rozihrashu-torhiv-zamovyly-tym-zhe-ale-vzhe-bez-konkursu/

[10] В Мелітополі Ахметов розіграв тендер зі своїм “брендовим” партнером : http://zp.nashigroshi.org/2015/08/05/v-melitopoli-ahmetov-rozihrav-tender-zi-svojim-brendovym-partnerom/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.