- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Мерія два роки тому заплатила 6,5 мільйонів київській фірмі за пожежний КаМАЗ, який так і не отримала, що хотіли списати на АТО

Опублікував Editor 07.08.2015 @ 07:48 в Featured,Новини | 1 Comment

Слідчий відділ Запорізького міського управління ГУМВС України в Запорізькій області проводить досудове розслідування по фактам перевищення службових повноважень посадовцями Запорізької міської ради при закупівлі товарів до місцевого матеріального резерву та подальшого їх використання. Про це йдеться в ухвалі [1] Ленінського районного суду міста Запоріжжя від 8 червня.

Згідно матеріалів, Запорізька міська рада у рамках програми запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру повинна була закупити ряд  матеріалів, техніки та обладнання для поповнення матеріальних резервів.

Одним з головних розпорядників бюджетних коштів з указаної програми стало Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

Досудове розслідування встановило, що Управління закупило указані засоби за цінами, що значно перевищують вказані номенклатурою.

akp-50-mzkt_02 [2]Зокрема, у 2013 році з ТОВ “ТД КАМАЗ” укладено договір на закупівлю автопідйомника колінчатого пожежного АКП-50 вартістю 6,48 млн. грн., який не передбачено номенклатурою, а також за ціною, що на 150 тис. грн. перевищує передбачену суму на придбання аналогічного засобу.

Крім того, додатковими угодами вартість машини збільшили до 8,09 млн. грн., з яких 6,48 фірмі перерахували. Але машину до цього часу місто не отримало, начебто через форм-мажорні обставини.

Так, умовами договору передбачено  приймання купленої машини на території постачальника. Як стверджується в наданому сертифікату від Запорізької торгово-промислової палати про засвідчення форс-мажорних обставин, склад постачальника знаходиться у місті Зугрес, Донецької області, яке зараз підконтрольне [3] “ДНР”. Відтак, отримати нині машину неможливо.

Однак, у договорі не зазначено, що територією постачальника є місто Зугрес. Натомість, місцезнаходженням постачальника вказується місто Київ, вул. Павла Усенка, 8.

Таким чином втрачено 6,48 млн. грн. бюджетних коштів. Про спроби їх повернення в ухвалі не згадується, які і не вдалося знайти інформацію про відповідні судові позови.

Також встановлено, що посадові особи запорізької мерії неправомірно використовують матеріально-технічні засоби з місцевого матеріального резерву. Для прикладу, в 2014 році з місцевого резерву витрачено 200 тис. грн. на проведення поточних ремонтів комунальних установ, закладів, виконавчих органів міської ради, для патрулювання на водних об’єктах, спонсорської допомоги, тощо. Але це не є попередженням чи усуненням наслідків надзвичайних ситуацій.

Виходячи з цього, слідчий клопотав надати тимчасовий доступ до деяких речей та документів Запорізької міської ради з можливістю вилучення, яке суд своєю ухвалою задовольнив.

Згадок в інтернеті про філіали ТОВ “ТД КАМАЗ” в  місті Зугрес з населенням у 18 тисяч знайти не вдалося.

З 2011 року Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення очолює [4] Віктор Закальський.

Незмінним президентом Запорізької торгово-промислової палати з 1995 року є Володимир Шамілов, депутат Запорізької обласної ради. В 2010 році він обирався від Партії регіонів, але наприкінці минулого року покинув [5] її ряди.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2015/08/07/meriya-dva-roky-tomu-zaplatyla-65-miljoniv-kyjivskij-firmi-za-pozhezhnyj-kamaz-yakyj-tak-i-ne-otrymala-scho-hotily-spysaty-na-ato/

URLs in this post:

[1] ухвалі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/45431548

[2] Image: http://zp.nashigroshi.org/wp-content/uploads/2015/08/akp-50-mzkt_02.jpg

[3] підконтрольне: http://ru.slovoidilo.ua/2015/08/06/karta/karta-ato-situaciya-na-vostoke-ukrainy-po-sostoyaniyu-na-6-avgusta

[4] очолює: http://zp.vgorode.ua/news/6/48543/

[5] покинув: http://reporter-ua.com/2014/12/25/eshche-chetyre-deputata-vyshli-iz-frakcii-pr-v-zaporozhskom-oblsovete

[6] Держохорона візьме кредит в 2,6 мільйона, щоб накупити собі автомобілів : http://zp.nashigroshi.org/2013/11/18/derzhohorona-vizme-kredyt-v-26-miljona-schob-nakupyty-sobi-avtomobiliv/

[7] “Основаніє” прокредитується в Коломойського : http://zp.nashigroshi.org/2014/09/15/osnovanije-prokredytujetsya-v-kolomojskoho/

[8] Завод напівпровідників, не повіддававши величезні борги державі, банкрутується акціонерами : http://zp.nashigroshi.org/2015/01/14/zavod-napivprovidnykiv-ne-poviddavavshy-velychezni-borhy-derzhavi-bankrutujetsya-aktsioneramy/

[9] Марченко із “Самопомочі” породичався в бізнесі з родиною заступника мера Еделєва : http://zp.nashigroshi.org/2015/03/11/marchenko-iz-samopomochi-porodychavsya-v-biznesi-z-rodynoyu-zastupnyka-mera-edeljeva/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.