- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Екс-депутат викупив будинок на Великому Лугу за борги латвійського суднобудівельника перед Фірташем

Опублікував Editor 11.08.2015 @ 11:54 в Новини | No Comments

ТОВ “Строймаркет” програло позов до ДП “Інформаційний центр” Мінюста, яке веде систему електронних торгів СЕТАМ, і виконавчої служби про визнання недійсним результатів електронних торгів заставним майном фірми. Про це йдеться в рішенні [1] Господарського суду Запорозької області від 22 липня.

Згідно матеріалів справи, ТОВ “Строймаркет” володіло корпусом профілакторію загальною площею 2840 кв. м по вулиці Ленській, 14а (Великий луг).

В листопаді 2012-го року цей корпус став предметом застави, а “Строймаркет” – майновим поручителем у договорі між латвійською суднобудівельною фірмою SIA “Buvmarket” та компанією “Кримський Титан” Дмитра Фірташа.

Що саме було предметом договору між “Buvmarket” і “Кримським Титаном”, і які його умови були порушені, у матеріалах суду не повідомляється. Але вже через сім місяців, на початку липня 2013-го року, приватний нотаріус з Дніпропетровська здійснив виконавчий запис про стягнення будівлі на користь ПАТ “Кримський Титан”.

В липні 2014 року будівлю оцінили в 1,82 млн. грн. і у травні 2015-го відбулись торги [2], переможцем яких став Олександр Цокур. Це були вже треті торги, з уцінкою більше ніж у 50%, і стартова ціна будівлі складала вже 0,91 млн. грн.

У своєму позові “Строймаркет” наполягало на неправильній оцінці заставного майна. Зокрема, у зв’язку зі зміною курсу долара та іншими макроекономічними показниками вартість занижена щонайменше удвічі. До того ж, у порушення норм законодавства, звіт про оцінку виставленого на електронні торги майна втратив чинність у зв’язку з тим, що минуло більше шести місяців між його підписанням оцінщиком та проведенням власне торгів.

Втім, суд послався на те, що на оцінку вже виносили заперечення, й виконавча служба призначала ще одного оцінщика для проведення перевірки-рецензії Звіту про оцінку майна. За результатами попередню оцінку визнано правомірною та обґрунтованою. Також, раніше Господарський суд відмовив [3] “Строймаркету” у прийнятті позовної заяви на скасування цього Звіту.

Посилання на залежність вартості виставленого на продаж майна від курсу іноземної валюти не обґрунтовано нормативно. А претензія щодо недотримання шестимісячного терміну між підписанням звіту та проведення торгів була відхилена, адже цей термін має бути дотриманий між підписанням та оприлюдненням інформації про лот у системі електронних торгів.

Відповідно, у позові “Строймаркета” про визнання недійсними результатів електронних торгів було повністю відмовлено, а результати торгів визнали дійсними.

Власником та директором “Строймаркета” є Сергій Твердохліб, який входив до групи радників [4] голови Запорізької ОДА Валерія Баранова.

Покупець будинку Олександр Цокур відомий насамперед як директор та співвласник “Оріхівського ринку автозапчастин” (ТОВ “Автомобільний ринок”). У минулій каденції він був депутатом міськради [5] від “Батьківщини”.

Будівлі за адресою вул. Ленська, 14-а, в довідниках знайти не вдалось. Але поряд знаходяться  корпуси [6] колишнього дитячого табору “Маяк”, які за площею як раз наближаються до вказаної в матеріалах справи площі будівлі. Вони розташовуються за 150 метрів від берегу Дніпра.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2015/08/11/eks-deputat-vykupyv-budynok-na-velykomu-luhu-za-borhy-latvijskoho-sudnobudivelnyka-pered-firtashem/

URLs in this post:

[1] рішенні: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/47788355

[2] відбулись торги: https://torgi.minjust.gov.ua/doc.php?d=55477#specifications

[3] відмовив: http://reyestr.court.gov.ua/Review/41426570

[4] входив до групи радників: http://molrada.zp.ua/zastupnyka-holovy-molodizhno%D1%97-rady-pryznacheno-radnykom-holovy-oblasno%D1%97-administraci%D1%97/

[5] був депутатом міськради: http://kto.zp.ua/index.php?id=2&pid=367

[6] знаходяться  корпуси: http://wikimapia.org/#lang=en&lat=47.917881&lon=35.098400&z=16&m=b

[7] Протитуберкульозний диспансер під’єднають до електромережі за три мільйони : http://zp.nashigroshi.org/2014/09/08/protytuberkuloznyj-dyspanser-pidjednayut-do-elektromerezhi-za-try-miljony/

[8] На шкільні торги подалися колишні партнерки : http://zp.nashigroshi.org/2014/10/13/na-shkilni-torhy-podalysya-kolyshni-partnerky/

[9] Пошта замовила собі обслуговування реєстраторів на 800 тисяч : http://zp.nashigroshi.org/2014/10/29/poshta-zamovyla-sobi-obsluhovuvannya-rejestratoriv-na-800-tysyach/

[10] Приватбанк заплатить тисячу за моральну шкоду від плакатів з боргом клієнтки в її будинку : http://zp.nashigroshi.org/2014/11/18/pryvatbank-zaplatyt-tysyachu-za-moralnu-shkodu-vid-plakativ-z-borhom-klijentky-v-jiji-budynku/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.