Вищий госпсуд зобов’язав сплатити фірмі з бюджету 830 тисяч за газифікацію, по якій триває кримінальне провадження про привласнення коштів

19 Серпня 2015

Обласне Управління капітального будівництва має сплатити 830 тис. грн. на користь ТОВ “Запоріжтеплогазбуд”. Відповідну постанову Вищий господарський суд України прийняв 11 серпня.

Згідно матеріалів справи, “Запоріжтеплогазбуд” у 2008-му році року здійснив роботи по  газифікації низки вулиць села Трояни Бердянського району.

Через рік, наприкінці жовтня 2009-го року, Запорізька обласна рада прийняла чергові коригування до обласного бюджету, якими передбачила фінансування газифікації села Трояни. Відповідно, договір на виконання робіт вартістю 830 тис. грн. Управління капітального будівництва облдержадміністрації і “Запоріжтеплогазбуд” уклали у грудні 2009 року. Пізніше підрядник склав і передав акти виконаних робіт замовнику для оплати. У жовтні 2014-го, майже через п’ять років після укладення договору, “Запоріжтеплогазбуд” зробив це повторно – але грошей так і не отримав.

В січні 2015 року Запорізький госпсуд прийняв рішення на користь “Запоріжтеплогазбуду”. Як зазначив суд, об’єкт був зданий в експлуатацію без зауважень, працює по сьогодні і тому немає підстав для звільнення відповідача від виконання  зобов’язань по оплаті. Відповідно, акти виконаних будівельних робіт дійсні і мають бути оплачені. Аргументи представників Управління капітального будівництва стосовно пропущення  строку позовної давності були відкинуті, оскільки суд вирішив, що права підрядника порушили у жовтні 2014-го, коли документи до сплати було надіслано до УКБ повторно.

Згодом Харківський апеляційний господарський суд  скасував рішення суду першої інстанції. Апеляційна інстанція послалась на те, що строк виконання робіт та дії договору за умовами закінчився 31 грудня 2009-го року, і підрядник мав підготувати та подати для підписання замовнику необхідні документи за сім днів до цієї дати. Також, під час дії договору  до Управління капітального будівництва  не  надходили підтверджуючі обсяги і вартість робіт документи. Окрім цього суд дійшов висновку, що у грудні 2014-го первинна документація надійшла від підрядників до УКБ вперше. Відтак,  “Запоріжтеплогазбуд” не спромігся довести зобов’язання УКБ прийняти виконані роботи з газифікації та оплатити їх.

Втім, Вищий господарський суд України скасував рішення апеляційного суду та залишив у дії рішення Запорізького госпсуду, прийнявши його доводи.

В той же час, по даному газопровіду в Троянах триває кримінальне провадження. Слідство кваліфікувало спроби “Запоріжтеплогазбуду” стягнути з обласного УКБ ці гроші, як заволодіння коштами шляхом зловживання службовим становищем у особо великих розмірах. Згідно матеріалів слідства, першочергово першим замовником газифікації була Андріївська сільська рада, а тому Управління капітального будівництва не повинно сплачувати за роботи кошти.

Раніше фірма вже виграла аналогічний позов до обласного УКБ, стягнувши три мільйони гривень за виконані до укладання договору роботи по газифікації села Андріївка, в тій же Андріївській сільраді Бердянського району, де було розташовано і село Трояни.

Засновниками “Запоріжтеплогазбуду” є Олександр та Світлана Шемберко.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Бердянськ

НАШІ ГРОШІ

04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023