Пологівські депутати відсудили у державних землевпорядників 140 тисяч

26 Серпня 2015

Сільськогосподарське ТОВ “Агрофірма “Нива” стягнула з ДП “Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” 140 тис. грн. авансу за невиконані роботи. Відповідне рішення Господарським судом Запорізької області прийняте 5 серпня.

Згідно матеріалів справи, наприкінці 2012-го року “Агрофірма “Нива” і “Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” уклали договір на розробку проекту землеустрою. Орієнтовна вартість робіт по договору складала 281 тис. грн., аванс становив 50% від суми. За ці гроші передбачалося розробити проект землеустрою, що забезпечував еколого-економічне  обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь, орендованих “Нивой” на території Вербінської та Новопрокопівської сільських рад Пологівського і Токмацького районів. У день укладання договору на рахунок Інституту землеустрою перерахували аванс у розмірі 140 тис. грн.

Як зазначили представники ТОВ у позові, з квітня 2013-го року представники державного підприємства так і не розпочали необхідні роботи. Прострочка тривала два роки і за цей час “Агрофірма “Нива” втратила інтерес до замовлення. У травні 2015-го аграрії надіслали до Інституту повідомлення про розірвання договору та вимогу про повернення отриманого авансу протягом семи робочих днів. Втім, гроші не повернули і “Нива” звернулась до суду.

В свою чергу, представники держпідприємства  зазначили, що не надали згоду на розірвання договору та готові виконати передбачені роботи.

Втім, суд став на бік ТОВ “Агрофірма “Нива”. На думку судді, “Інститут землеустрою” є боржником, що не виконав обумовлені договором роботи, і у цій якості мав повернути аванс в семиденний термін з моменту отримання листа-вимоги. Відтак, суд задовольнив позов “Ниви” і зобов’язав стягнути на користь фірми з ДП “Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”  140 тис. грн.

Мажоритарним акціонером та директором СТОВ “Агрофірма “Нива” є Василь Качан. Мінорітарними акціонерами є менеджери ТОВ – Сергій Доля, Олесь Тищенко, Володимир Дібровський, Анатолій Харченко, Валентина Капустян, Світлана Доля.

Фірма є головним і чи не єдиним сільськогогосподарським підприємством на території Вербівської сільської ради Пологівського району. Василь Качан і Анатолій Харченко входять до виконкому Вербівської сільської ради, Качан також є депутатом Пологівської райради. Олесь Тищенко, Володимир Дібровський, Валентина Капустян і Світлана Доля очолюють усі чотири депутатські комісії Вербівської сільради.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Пологи

НАШІ ГРОШІ

08.12.2023
07.12.2023
06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023