28 Серпня 2015
Суд визнав збори акціонерів ВАТ “Запоріжжяобленерго” та обрання гендиректором Віталія Цадо незаконними за позовом акціонера ВАТ – компанії Lex Perfecta Limited. Відповідне рішення Господарського суду Запорізької області від 10 серпня оприлюднене в держреєстрі.
На відміну від першого аналогічного позову, за яким суд відмовив міноритарному акціонеру-фізособі, цього разу позивач зміг довести, що правила проведення зборів акціонерів були порушені.
Представники Lex Perfecta Limited у суді довели, що оголошення про збори було оприлюднене з порушеннями, адже у надрукованому повідомленні про проведення загальних зборів у офіційному виданні “Відомості Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку” не вказали номеру приміщення місця проведення.
Також позивач надав докази щодо обрання лічильної комісії з порушеннями. Так, хоча у затвердженому проекті рішення членами комісії було зазначено одних осіб, у протоколі вже вказали інших осіб у якості голови та членів комісії, у порушення рішення наглядової ради.
Окрім цього, представники “Запоріжжяобленерго” не змогли довести, що після переривання загальних зборів повідомленням про мінування будівлі акціонерів належним чином повідомили про час і місце продовження засідання.
Якщо минулого разу суд прийшов до висновку, що міноритарій не зміг довести порушення своїх прав як акціонера, то зараз суд вирішив, що позивач у особі Lex Perfecta довів у суді факти порушення своїх законних інтересів під час зборів, а саме:
Відтак, збори акціонерів ВАТ “Запоріжжяобленерго” від 21 квітня 2015-го року суд визнав недійсними.
Це лише одна з чисельних справ про визнання зборів акціонерів “Запоріжжяобленерго” недійсними. Так, з Господарського суду Києва до Господарського суду Запорізької області передано аналогічний позов міноритарного акціонеру Наталії Ніконець. Також, у провадженні запорізького госпсуду знаходиться позов від Фонду держмайна, як співвласника обленерго.
Ще один міноритарний акціонер ЗОЕ Анатолій Журенков також намагався у адмінсудах визнати протиправними дії держреєстраторів про внесення запису у реєстр про Віталія Цадо, як керівника, але згодом відмовився від свого позову. Аналогічний адмінпозов до реєстраторів на початку серпня програло саме “Запоріжжяобленерго”.
В “Запоріжжяобленерго” 60,2% акцій належать державі, 12,3% кіпрський компанії Bikontia Enterprises Limited і 16,5% Lex perfecta limited.
Нагадаємо, що на квітневих зборах головою правління обрали Віталія Цадо, яких тривалий час працював в структурах Костянтина Григоришина. Позивач у справі, Кіпрська офшорна компанія Lex Perfecta Limited володіє пакетами акцій у низці обленерго по країні і підконтрольна братам Суркісам, Ігорю й Григорію. Нинішнього гендиректора Ігоря Корнілєнкова також відносять до сфери впливу Суркісів. ВАТ “Запоріжжяобленерго” входить до кабмінівського переліку підприємств, у яких державний пакет акцій підлягає приватизації.