- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Відомство Чухрай платить кошти фірмі за харчування учнів, хоча раніше відповідні торги скасувало, щоб не віддавати перемогу неугодним

Опублікував Editor 16.09.2015 @ 10:02 в Новини | No Comments

ТОВ “Комбінат дитячого харчування “Сонечко” відсудило у міського Департаменту освіти і науки 137 тис. грн. за неоплачені послуги шкільних їдалень за початок 2015-року. Також, по тендеру, який “Сонечко” програло по цим же послугам на решту 2015-го, порушили кримінальне провадження проти посадовців Департаменту. Про це йдеться в держреєстрі судових рішень.

За матеріалами рішення [1] Господарського суду Запорізької області від 20 серпня, на початку 2014-го року ТОВ “КДХ “Сонечко” й Департамент освіти й науки Запорізької міської ради уклали договір на обслуговування їдалень в школах Жовтневого району. На початку 2015-го року термін дії договору подовжили до 10 березня, до часу завершення нового тендеру, переможцем за яким стало  ТОВ “Люкс Снаб”. Після чого “Сонечко” офіційно повідомили про розривання відносин. Втім, з 10 березня по 01 квітня, до кінця дії терміну додаткової угоди, “Сонечко” продовжувало годувати учнів.  А на початку квітня надало Департаменту до сплати акти на загальну суму у 137 тис. грн. Та в міському Департаменті освіти і науки, молоді та спорту кошти по актам відмовились оплачувати, посилаючись на повідомлення про припинення надання послуг і наявність укладеного договору з “Люкс Снабом”. До того ж, на думку чиновників, орієнтовна сума, яку “Сонечко” мало б отримати за додатковою угодою по першому кварталу 2015-го року, перевищувала 20% від суми за основним договором, що діяв у 2014-му році – а це суперечить Закону про Держзакупівлі.

Суд прийшов до висновку, що Договір про закупівлю послуг їдалень, який подовжили до кінця березня, виконувався належним чином, та надані в його рамках послуги оформлені належними актами приймання-передачі послуг. На думку суду, укладення договору з іншим контрагентом не є підставою для одностороннього припинення  договірних  відносин з першим постачальником.

Суддя частково задовольнив позовні вимоги “Сонечка”, зобов’язавши Департамент сплатити основний борг у 137 тис. грн. У компенсації інфляційних втрат і пені підприємцям відмовили.

У свою чергу, Департамент висунув зустрічний позов до фірми щодо стягнення 58 тис. грн. заборгованості за спожиту електроенергію в першому кварталі 2015 року.

На суді представник “Сонечка” не заперечував щодо обґрунтованості своїх боргів за споживання електроенергії. Відтак, суд присудив стягнути з фірми на користь Департаменту суму боргу.

Також, у веденні  Запорізького міського управління МВС зараз перебуває кримінальне провадження щодо спотворення чиновниками Департаменту освіти й науки результатів торгів, про що йдеться в ухвалі [2] Ленінського райсуду від 26 серпня. За матеріалами справи, посадові особи Департаменту під час проведення вищезгаданого тендеру в березні 2015-го року зловжили своїм службовим становищем і безпідставно надали перевагу ТОВ “Люкс-снаб”, чим спричинили істотну шкоду інтересам ТОВ КДХ “Сонечко”. Дані дії слідство кваліфікувало за ч.1ст.364 КК – “зловживання владою”.

Так, “Люкс-Снаб” і “Сонечко” подали на тендер пропозиції за лотом №1 за однаковою ціною. Замість того, щоб взяти на себе відповідальність і прийняти рішення стосовно переможця на власний розсуд, члени комітету з конкурсних торгів  відхилили пропозицію “Сонечка”, і до торгів за лотом №1 допустили лише двох учасників – “Люкс-снаб” і “Юнікпрод”. Переможцем визнали ТОВ “Люкс-снаб”.

Після цього ТОВ “КДХ “Сонечко” оскаржило рішення конкурсного комітету до Антимонопольного комітету, який зобов’язав Департамент скасувати всі рішення, прийняті після розкриття пропозицій конкурсних торгів за Лотом №1, та завершити чи провести заново процедуру закупівлі.

Однак, в порушення закону про держзакупівлі, комітет з конкурсних торгів Департамент проігнорував цю вимогу. Натомість прийняв рішення від 14.04.2015 про відміну торгів за лотом №1 в зв’язку з відсутністю потреби в них. За висновками слідства, це не відповідає дійсності, оскільки організація харчування насправді здійснюється та проводиться оплата на рахунок ТОВ “Люкс-снаб”.

ТОВ “Комбінат дитячого харчування “Сонечко” належить Віктору Шепелю, його директором є Інна Федоренко. В ТОВ “Люкс Снаб” 80% належать Олексію Артеменко, 20% – директору Ганні Кудряшовій.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2015/09/16/vidomstvo-chuhraj-platyt-koshty-firmi-za-harchuvannya-uchniv-hocha-ranishe-vidpovidni-torhy-skasuvalo-schob-ne-viddavaty-peremohu-neuhodnym/

URLs in this post:

[1] рішення: http://reyestr.court.gov.ua/Review/49112927

[2] ухвалі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/48981331

[3] За завищену на 100 тисяч ціну призначили штраф у 4 тисячі : http://zp.nashigroshi.org/2014/02/05/za-zavyschenu-na-100-tysyach-tsinu-pryznachyly-shtraf-u-4-tysyachi/

[4] Підприємець від прибирання ринків доріс до керівництва КП? : http://zp.nashigroshi.org/2014/03/18/pidpryjemets-vid-prybyrannya-rynkiv-doris-do-kerivnytstva-kp/

[5] В профспілки ЖКГ зависло 200 тисяч депозиту в проблемному банку : http://zp.nashigroshi.org/2014/07/17/v-profspilky-zhkh-zavyslo-200-tysyach-depozytu-v-problemnomu-banku/

[6] Екс-працівника сільради, звільненого начебто через конкуренцію голові, поновлено на посаді : http://zp.nashigroshi.org/2014/09/29/eks-pratsivnyka-silrady-zvilnenoho-nachebto-cherez-konkurentsiyu-holovi-ponovleno-na-posadi/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.