- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Прокуратура делікатно промовчала про умовний термін фінансисту терористів

Опублікував Editor 26.10.2015 @ 14:10 в Новини | No Comments

Співучасницю схеми фінансування терористів в Донбасі засудили до умовного покарання. Відповідний вирок [1] Жовтневий районний суд виніс 8 жовтня.

За матеріалами справи, у жовтні 2014-го року банківська працівниця познайомилась з мешканцем Бердянську, який до цього навесні очолив в Антрациті Луганської області незаконне військове формування “Козацький полк “Ярга”, яке займалось вчиненням актів насилля, залякуванням населення, вбивством громадян, захопленням адміністративних будівель органів державної влади і місцевого самоврядування.

У лютому 2015 року засуджена, перебуваючи на посаді керівника Донецького відділення ПАТ “Петрокомерцбанк Україна”, добровільно погодилась допомогти з фінансуванням даному угрупованню. Банківський менеджер підібрала декількох мешканців Донецька для здійснення обміну грошей, які “Ярга” отримувала внаслідок своєї незаконної діяльності в Антрациті.

Зокрема, на початку травня 2015-го вона отримала від свого знайомого “козака” півмільйона гривень із захоплених банків, виведених з обігу та помічених фарбою. Фарбу вивели за допомогою спецречовини, після чого жінка особисто виїхала на неокуповану територію, обміняла “відчищені” гроші в Мелітополі в обмінному пункті ПП “Форте” та повернула їх “козаку”.

Вже в липні банкірша послала до ПП “Форте” двох інших осіб, які знову обміняли там півмільйона гривень на 1,48 млн. російських рублів. Саме з цією сумою посередників 25 липня затримали в Бердянську працівники УСБУ в Запорізькій області.

Подробиці затримання самої засудженої 24 липня у вироці не повідомляються. Суд кваліфікував її дії за ст.110-2 ч.1 КК – фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Державне звинувачення та жінка уклали угоду про визнання винуватості, за якою вона зобов’язалася беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри за ознаками ч.1 ст.110-2 КК України, сприяти у встановленні фактів злочинної діяльності НВФ “Ярга” та сприяти у встановленні фактів проведення незаконних фінансових операцій з ПП “Форте”.

Відтак, банківського менеджера засудили до п’яти років умовно, призначивши їй іспитовий термін в два роки. В той же час 1,48 млн. російських рублів конфіскували в дохід держави.

Разом з цим, прокуратура Запорізької області кілька днів тому повідомила [2] про вирок жінці-банківському менеджеру, яка здійснювала фінансування терористів ЛНР, назвавши умовний термін “відповідним покаранням”.

Мелітопольське ПП “Форте” належить місцевим бізнесменам Сергію Чухачову та Олександру Хмельницькому, що також володіють [3] спортивним клубом “Терра”.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2015/10/26/prokuratura-delikatno-promovchala-pro-umovnyj-termin-finansystu-terorystiv/

URLs in this post:

[1] вирок: http://reyestr.court.gov.ua/Review/52051581

[2] повідомила: http://zap.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=164119

[3] володіють: http://kontry.net/news/10012

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.