01 Грудня 2015
ДП “Запорізький титано-магнієвий комбінат” на вдалося в судовому порядку стягнути 1,35 млн. грн. в якості компенсації матеріальної шкоди, завданої колишнім генеральним директором держпідприємства Віталієм Кучуком. Відповідне рішення 9 вересня прийняв Заводський районний суд м. Запоріжжя.
Завдання збитків виявили наприкінці 2011 року за результатами планової ревізії фінансово-господарської діяльності “ЗТМК” Державною фінансовою інспекцією. Тоді ж на адресу держпідприємства було надіслано вимогу про відшкодування збитків за рахунок винних осіб.
Як встановила ревізія, згідно договору від червня 2010 року, ЗАТ “Кримський Титан”, в особі філії “Вільногірський гірничо-металургійний комбінат”, мало поставити протягом року 30 тисяч тон ільменітового концентрату за ціною 1 000 грн. за одну тонну без ПДВ.
В той же час, згідно постанови Кабміну від грудня 2008 року, ціни на гірничорудну продукцію, яка виробляється вітчизняними підприємствами і реалізуються державним підприємствам, підлягають реєстрації. На цій підставі в лютому 2010 року Мінекономіки здійснило реєстрацію ціни концентрату ільменітового ЗАТ “Кримський титан” на 2010 рік в сумі 965 гривень без ПДВ.
Таким чином, “ЗТМК” здійснило закупівлю концентрату ільменітового за ціною, яка перевищує зареєстровану Міністерством економіки України, що призвело до зайвих витрат коштів підприємства у сумі 1, 35 млн. грн.
Вказані висновки Держфінінспекції підтвердив своєю постановою від березня 2014 року Київський апеляційний адміністративний суд за результатом спроб “ЗТМК” скасувати вісновки ДФІ.
В той же час, Віталій Кучук просив застосувати позовну давність до справи та відмовити у задоволенні вимог комбінату на що суд погодився, оскільки відповідний строк про стягнення матеріальної шкоди сплив ще в листопаді 2012 року. Також комбінат не звертався із заявою про поновлення строку позовної давності.
В той же час, суд вказав на невірне тлумачення розміру матеріальної шкоди зі сторони “ЗТМК”. Так, між ДП “ЗТМК” і Кучуком не було підписано договір про матеріальну відповідальність і витрати держпідприємства не належать до переліку шкоди, згідно норм Кодексу законів про працю, за якими відшкодовується шкода в повному обсязі.
На час вищевказаної угоди ДП “Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат” орендувало ПАТ “Кримський титан”, яке входить до холдингу “Остхем” Дмитра Фірташа. У вересні 2014 року Фонд державного майна відмовився продовжувати з “Кримським титаном” договір оренди Вільногірського ГМК, а Вищий господарський суд у травні 2015 року довів законність такого рішення.
Раніше Запорізький титано-магнієвий комбінат належав державі. Однак в кінці 2013 р. було створене спільне однойменне ТОВ, в якому Фонд держмайна має 51%, а решта 49% належить кіпрській компанії “Толексіс Трейдінг Лімітед” Дмитра Фірташа.
За повідомленнями ЗМІ, “ЗТМК” контролювався Фірташем ще до часу створення ТОВ через підконтрольний топ-менеджмент. Так, у вересні 2010 року Мінпромполітики призначило генеральними директором заводу Володимира Сивака. До того часу він займав посаду заступника голови правління-комерційного директора Кримського содового заводу, підконтрольного Group DF.
Tеги | Запоріжжя