“Запоріжгаз” не зміг довести фіктивність договорів, за якими підрядів на 1,5 мільйона отримала фірма з однією працівницею

21 Грудня 2015

Господарський суд Запорізької області відхилив кілька позовів ПАТ “Запоріжгаз” до ТОВ “ВКФ “Атон” про визнання договорів виконання будівельних робіт недійсними.

Як йдеться у рішенні від 9 листопада, у листопаді 2013 року газовики уклали із будівельною фірмою угоду про будівництво автотранспортного цеху на 100 одиниць спецтранспорту по вул. Південне шосе, 52. За це підрядник отримав від “Запоріжгазу”  1,11 млн. грн. Будівництво мало завершитися  до 1 травня 2014 року. Втім, і вартість робіт, і строки їх виконання відкоригували: вже на початку року ТОВ “Атон” згідно із додатковою угодою повернуло “Запоріжгазу” майже 20 тис. грн., а здачу об’єкту перенесли на 31 грудня 2014-го року.

Акти приймання виконаних робіт були підписані сторонами без зауважень. Та  пізніше Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків провела перевірку “Запоріжгазу” за результатами якої встановила, що “ВКФ “Атон” не надавало послуг газовикам.

Так, виявилося, що в “Атоні”  у штаті працює лише одна жінка. Угод субпідряду на будівництво автотранспортного цеху “Атон” не укладав, дозволів на проведення робіт підвищеної небезпеки не отримував, транспортних засобів не має. Більше того, неможливо встановити навіть факти придбання фірмою будматеріалів. При цьому усі ці витрати внесено до актів приймання робіт і відповідних податкових документів.

Опираючись на результати перевірки “Запоріжгаз” і подав до суду, акцентуючи увагу на фіктивності угоди, яка укладалася без настання реальних правових наслідків. Проте суд позов відхилив, аргументуючи свою позицію тим, що договір було підписано повноважними особами і скріплено печатками підприємств; підрядні роботи були передані відповідачем та прийняті позивачем без зауважень; сплачені затвердженні суми і умови договору виконані в повному обсязі. Відтак, судом не встановлено наявності умислу сторін, а отже наявності підстав для визнання договору недійсним.

При цьому суддя вказав на той факт, що безпосередньо на місці будівництва  перевірка не проводилися і стосувалася лише документальних питань. Відтак, відсутність визначених договором робіт не встановлено.

З аналогічними аргументами суд відхилив два інші позов “Запоріжгазу” до “Атону”  – про визнання недійсним договору на ремонт приміщень абонслужби за 163 тис. грн. і про визнання недійсним договору на ремонт покрівлі адмінбудівли підприємства в Бердянську вартістю 234 тис. грн.

ТОВ “ВКФ “Атон” на момент укладання договорів належав Ользі Грицаєнко, яка й була його директором. Наразі фірму переоформлено на Олександра Вишневського з Луганської області.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Бердянськ, Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023