Завгосп Нацгвардії, в якого пропало 580 кг томатної пасти, відновився на посаді через суд

25 Грудня 2015

Запорізький окружний адміністративний суд своєю постановою від 24 листопада поновив на посаді начальника продовольчої служби тилу військової частини 3029.

Підставою для звільнення майора з в/ч 3029 Національної гвардії України (дислокується у селищі Воєнбуд м. Запоріжжя) стали результати службового розслідування за фактом нестачі  продуктів на продовольчому складі. Зокрема, перевірка виявила відсутність томатної пасти загальною вагою 580 кг на суму 14,5 тис. грн. Як наслідок начальника продовольчої служби частини Євгена Солов’я звільнили наказом командувача Нацгвардії, а після цього виключили із списків особового складу розпорядженням начальника військової частини.

В матеріалах кримінального провадження цифри нестачі дещо відрізняються. За даними обвинувального акту, майор прийняв від ТОВ “ТПС-ХХ” одну тонну томатної пасти, але до військової частини завіз лише 200 кг. Потім він довіз ще 100 кг пасти від іншого постачальника

Під час оскарження звільнення в суду майор Соловей апелював до того, що під час оформлення результатів розслідування кілька разів порушувалися нормативні документи Нацгвардії: висновок було зареєстровано ще до його затвердження командиром частини, наказ про звільнення також був виданий раніше, тощо. Крім того, Соловей підкреслив, що протягом майже п’яти місяців до початку справи перебував на лікарняному, тож не міг контролювати продукти на складі. Крім відновлення на посаді, військовослужбовець вимагав компенсувати йому невиплачену зарплатню у розмірі 34,5 тис. грн., а також моральну шкоду – вже у розмірі 75 тис. грн.

Відповідачі – представники військової частини і командування Нацгвардії – в першу чергу, підкреслювали невідповідність майора посаді. Вони вказали на отримання ним за час служби 11 дисциплінарних стягнень, в тому числі за не ведення документації, самоусунення від виконання обов’язків, неповну службову відповідність, недисциплінованість. Крім того, начпродслужби ухилявся від завдань в зоні АТО, прикриваючись сімейно-побутовими проблемами та скаргами на стан здоров’я.

Втім, суд не став зважати на характеристики звільненого. Натомість він послався на Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України. Згідно із документом, офіцери, щодо яких проходить дізнання, досудове слідство або судовий розгляд кримінальної справи,  не підлягають звільненню до прийняття остаточного рішення у справі. Тим часом у червні, коли було звільнено начпродслужби, щодо нього тривало досудове слідство у справі про розкрадання військового майна і підробку документів.

Тож звільнення військовослужбовця суд визнав незаконним і постановив поновити його на посаді. Відтак, йому буде також виплачено матеріальне та грошове забезпечення за час вимушеного прогулу – із серпня по листопад 2015 року. Що ж до відшкодування моральної шкоди, то суд відмовив у задоволення позову в цій частині у зв’язку з недоведеністю факту завдання такої шкоди.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

08.12.2023
07.12.2023
06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023