Прокуратурі все таки не вдалося забрати гектар під будівництво спорткомплексу в знайомій екс-нардепу Жванії фірми

30 Грудня 2015

Вищий Господарський суд України своєю постановою від 8 грудня відмовив прокуратурі у визнанні недійсним рішення Запорізької міськради про передачу земельної ділянки в оренду ТОВ “Медична клініка “Вілс”, визнання недійсним відповідного договору та зобов’язати повернути ділянку місту.

Згідно матеріалів справи, в січні 2007 року Запорізька міська рада передала в оренду ТОВ “Медична клініка “Вілс” строком на 10 років земельну ділянку площею 1,04 га по вул. Штурмовій для розташування спортивного комплексу.

Вже в березні 2014 року прокурор Ленінського району м. Запоріжжя звернувся до суду з вимогою визнати недійсним рішення Запорізької міськради та повернути ділянку місту. Прокурор обґрунтував позов порушеннями процедури відведення земельної ділянки, порядку встановлення та зміни цільового призначення землі. Тоді під час судового розгляду справи вдалося довести, що при передачі в оренду земельної ділянки відбулася зміна її цільового призначення: з земель рекреаційного призначення на землі житлової та громадської забудови, а рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки по вул. Штурмовій не приймалося. Окрім цього, на момент прийняття спірного рішення був відсутній позитивний висновок державної експертизи проекту землеустрою, що унеможливлювало його затвердження оспорюваним рішенням міської ради. Відтак, Госпсуд Запорізької області визнав недійсним договір між міськрадою і “Вілс”, що пізніше підтвердив Донецький апеляційний господарський суд.

Проте в листопаді 2014 року Вищий госпсуд скасував попередні рішення і повернув справу на повторний розгляд до суду першої інстанції. Аргументуючи свою позицію суд вказав на наявність низки погоджувальних документів, які не були взяті судами до уваги.

Після перегляду справи Господарський суд Запорізької області в лютому 2015 року знов визнав передачу земельної ділянки в оренду неправомірною. Проте в травні це рішення скасував Харківський апеляційний господарський суд. Він, зокрема, вказав на той факт, що в спірному рішенні міськради не піднімалося питання зміни цільового призначення, а лише про підготовку для надання та безпосередньо надання в оренду спірної земельної ділянки. А вказування в договорі та окремих документах проекту землеустрою різних цільових призначень не свідчать про зміну категорії земельної ділянки і не має юридичих наслідків. Тепер же позицію апеляційної інстанції та правомірність передачі ділянки в оренду підтвердив Вищий господарський суд України. Окрім іншого, він назвав претензії прокурора формальними, а також звернув увагу на добросовісність фірми в питанні сплати орендної плати; на право власності за фірмою на недобудований спортивний комплекс, на якому продовжувалися роботи, і очікування фірми в майбутньому отримання результатів своїх вкладень.

Нині ТОВ “Медична клініка “Вілс” через ПП “Інвест-ресурсбуд” належить кіпрській компанії “Треморіто венчурес ЛТД” (Tremorito ventrures LTD).

“Треморіто венчурес ЛТД” володіє 60% акцій ПАТ “Іршавський абразивний завод”. Головою правління “ІАЗ” є Сергій Тарасенко, колишній заступник начальника відділу ПАТ “Запорізький абразивний комбінат. До того ж, член наглядової ради “Іршавського абразивного заводу” Наталія Дорошева раніше працювала головним бухгалтером ПП “Інвест-ресурсбуд”. Обидва абразивні заводи відносять до сфери інтересів колишнього народного депутата Давида Жванії.

На час отримання ділянки в оренду співвласниками “Вілсу” був торішній депутат Запорізької міської ради Дуняміл Саатов; завідуч кафедри урології Запорізької медичної академії післядипломної освіти Олексій Люлько;  Олександр Бурназ, Ігор Писаренко, повні тезки яких є співробітниками тієї ж кафедри; Володимир Чуб, відомий як співавтор Люлько в кількох патентах.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023