- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Фонд соцстраху не зміг стягнути з Ахметова 10 мільйонів за непрацевлаштованих інвалідів

Опублікував Editor 31.12.2015 @ 11:29 в Новини | No Comments

Запорізький оружний адміністративний суд своєю постановою [1] від 16 грудня відмовив у задоволенні позову Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до ПАТ “ДТЕК Дніпроенерго” про стягнення пені та санкцій в розмірі 9,6 млн. грн.  за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2014 році.

Згідно матеріалів справи,  “ДТЕК Дніпроенерго” у 2014 році надало  Фонду соцзахисту звітність про зайнятість та працевлаштування на підприємстві 62 інвалідів за рік. Та відповідно до  українського законодавства мають бути задіяні 176 – 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників за рік. Виходячи з цього, Фонд соціального захисту інвалідів нарахував підприємству 9,4 млн. грн. адміністративно-господарських санкцій  та 254 тис. грн. пені.

Та в запереченні “ДТЕК Дніпроенерго” вказало, що створило робочі місця для інвалідів, але не зобов’язане шукати людей для зайняття цих місць. Також підприємство відправляло до центрів зайнятості звітність щодо наявності вільних робочих місць для працевлаштування інвалідів та  брало участь у ярмарках вакансій в Енергодарському міському центрі зайнятості.  Більше того, на час розгляду справи, на “ДТЕК Дніпроенерго” могло влаштуватися 165 інвалідів, а працювало лише 62,  у зв’язку з цим підприємство вважало, що навіть перевиконало норматив по створенню робочих місць для інвалідів.

З поданих сторонами документів, суд встановив, що “ДТЕК Дніпроенерго” дійсно  створив зазначені робочі місця, надсилав про їх наявність листи до центрів зайнятості та  брав участь у ярмарках вакансій. Попри це, згідно направлень на працевлаштування, наданих Енергодарським центром зайнятості, на підприємство таким чином влаштувалась лише одна людина, ще одна знаходиться на розгляді,  двом відмовили за станом здоров’я, тринадцятьох не влаштувала низька заробітна платня, графік роботи або вони відмовилися за станом здоров’я. Тому вини “ДТЕК Дніпроенерго” у непрацевлаштовані інвалідів суд не побачив та відмовив у позові Фонду соціального захисту інвалідів.

ПАТ “Дтек Дніпроенерго” контролюється Рінатом Ахметовим.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2015/12/31/fond-sotsstrahu-ne-zmih-styahnuty-z-ahmetova-10-miljoniv-za-nepratsevlashtovanyh-invalidiv/

URLs in this post:

[1] постановою: http://reyestr.court.gov.ua/Review/54500204

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.