- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Суд дозволив слідчим виїмку у Фонді держмайна документів про аферу на “Запоріжжіобленерго”

Опублікував Editor 15.01.2016 @ 09:52 в Новини | 1 Comment

Слідчий суддя дозволив детективам Національного антикорупційного бюро провести виїмку документів у Фонді державного майна, якими була санкціонована оборудка по крадіжці 346 млн грн. з коштів “Запоріжжяобленерго”. Відповідне рішення 22 ухвалив [1] Солом’янський райсуд Києва, пишуть [2] “Наші гроші”.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 22 грудня 2014 ВАТ “Запоріжжяобленерго” та ДП “Запорізький титано-магнієвий комбінат” зверталися з листами № 001-006/19298 та № ВК/02-964 відповідно до Фонду державного майна України про погодження договорів про відступлення права вимоги по боргам за електроенергію на користь ПАТ “Енергомережа”. Ця фірма зрештою отримала від “Запоріжжяобленерго” право вимоги з низки заводів оплати за електроенергію на суму 346 млн грн. За це “Енергомережа” мала заплатити обленерго лише 200 тис грн. Тобто заводи платили за електроенергію гроші не постачальнику, а посередницькій фірмі.

Оскільки 60,2% акцій “Запоріжжяобленерго” належить державі, то енергокомпанія звернулась до ФДМУ за погодженням своїх угод з “Енергомережею”. Аналогічно за таким дозволом звернулось і держпідприємство “Запорізький титано-магнієвий комбінат”, яке виступало платником грошей за електроенергію.

За результатами розгляду вказаних листів, Фонд держмайна 23 грудня надав роз’яснення “Запоріжжяобленерго” та “ЗТМК” за №10-31-17885 та №10-21-17881 відповідно.

Суддя дозволив виїмку звернень компаній до ФДМУ та відповіді фонду з відмітками щодо його погодження керівниками структурних підрозділів, пояснювальними/ доповідними записками до нього, а також з відповідними резолюціями керівників щодо його розгляду.

“Наші гроші” півроку тому звертались до ФДМУ з проханням пояснити, чому Фонд погодив угоди “Запоріжжяобленерго” і “Енергомережі”.

Голова ФДМУ Ігор Білоус тоді офіційно відповів, що “за вказаним листом Товариства Фонд не нZOE_FDMU [3]адавав погодження ВАТ “Запоріжжяобленерго” на здійснення зазначеної операції з борговими вимогами, оскільки на думку Фонду, надані проекти договорів не є факторинговими у розумінні частини 4 статті 12 Закону України “Про приватизацію державного майна”.

Нагадаємо, в рамках кримінального провадження № 52015000000000001 ведеться розслідування по привласненню 346 млн грн. коштів “Запоріжжяобленерго”. У грудні суддя дозволив виїмки документів [4] по цій справі у банках та у компаніях “Запоріжжяобленерго”, ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” (контролюється групою Дмитра Фірташа), ДП “Запорізький титано-магнієвий комбінат” та “ХК “Енергомережа” (Дмитро Крючков, якого учасники ринку неофіційно пов’язують з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом).

Міноритарними акціонерами “Запоріжжяобленерго” є групи близьких до президента України Петра Порошенка Констянтина Григоришина та братів Суркісів.

За даними [5] нардепа від БПП Сергія Лещенка, призначення в енергокомпаніях, якими управляють Суркіси та Крючкови, лобіює замголови фракції ББП Ігор Кононенко, давній бізнес-партнер Петра Порошенка.

У липні 2015 року МВС порушило кримінальне [6] провадження по цим оборудкам “Запоріжжяобленерго”. Міністерство очолює Арсен Аваков, який входить до конкуруючої з групою Петра Порошенка групи “Народний Фронт” Арсенія Яценюка.

Однак через кілька днів Генпрокуратура закрила кримінальне [7] провадження у справі про присвоєння 950 млн. грн. “Запоріжжяобленерго” у зв’язку з відсутністю події злочину. За даними ГПУ, укладення договорів між ВАТ “Запоріжжяобленерго”, ХК “Енергомережа” і ЗТМК “не суперечить чинному законодавству”, “умови договорів виконуються, на розрахункові рахунки ВАТ “Запоріжжяобленерго” надходять грошові кошти, у зв’язку з чим, якоїсь шкоди інтересам підприємства відсутня”. Генпрокуратуру очолює близький до Порошенка Віктор Шокін.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2016/01/15/sud-dozvolyv-slidchym-vyjimku-u-fondi-derzhmajna-dokumentiv-pro-aferu-na-zaporizhzhioblenerho/

URLs in this post:

[1] ухвалив: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54486920

[2] пишуть: http://nashigroshi.org/2016/01/15/sud-dozvolyv-slidchym-vyjimku-u-fondi-derzhmajna-dokumentiv-pro-aferu-na-zaporizhzhioblenerho/

[3] Image: http://zp.nashigroshi.org/wp-content/uploads/2016/01/ZOE_FDMU.jpg

[4] дозволив виїмки документів: http://nashigroshi.org/2016/01/06/nabu-vzyalos-za-oborudku-prezydentskyh-enerhetykiv-na-zaporizhzhyaoblenerho-yaku-u-shokina-vyznaly-zakonnoyu/

[5] За даними: http://nv.ua/opinion/leshenko/tenevoe-pravitelstvo-70011.html

[6] МВС порушило кримінальне: http://nashigroshi.org/2015/07/29/u-avakova-porushyly-karnu-spravu-za-milyard-yakyj-zaporizhzhyaoblenerho-zlylo-kryuchkovu/

[7] Генпрокуратура закрила кримінальне: http://www.rbc.ua/ukr/news/gpu-zakryla-ugolovnoe-proizvodstvo-delu-zaporozheoblenergo-1440159792.html

[8] Великий трішки заробить на обллікарні : http://zp.nashigroshi.org/2014/09/23/velykyj-trishky-zarobyt-na-obllikarni/

[9] Запоріжжя в аутсайдерах з будівництва житла : http://zp.nashigroshi.org/2014/10/07/zaporizhzhya-v-autsajderah-z-budivnytstva-zhytla/

[10] Вищий госпсуд відібрав у російського олігарха ЗАлК : http://zp.nashigroshi.org/2014/11/12/vyschyj-hospsud-vidibrav-u-rosijskoho-oliharha-zalk/

[11] Обленерго, яке вперше за історію України може отримати тимчасову адміністрацію, самостійно вигадує суму закупівлі всупереч процедурі : http://zp.nashigroshi.org/2015/03/02/oblenerho-yake-vpershe-za-istoriyu-ukrajiny-mozhe-otrymaty-tymchasovu-administratsiyu-samostijno-vyhaduje-sumu-zakupivli-vsuperech-protseduri/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.