Вартість ангіографа для обллікарні завищили вдвічі, купивши його у офіційного дилера через дві іноземні “прокладки” (опис схеми)
05 Лютого 2016
ТОВ “Сінергус” відмовлено в задоволенні скарги на ухвалу Жовтневого районного суду про арешт рахунків фірми в рамках розслідування справи про закупівлю Запорізькою обласною клінічною лікарнею ангіографа по завищеній ціні. Відповідну ухвалу прийняв Апеляційний суд Запорізької області 25 січня.
Замовлення вартістю 24,89 млн. грн. на рентгенохірургічну ангіографічну систему з монтажем на підлозі INFX-8000V INFINIX VF-i/SP виробництва Toshiba Medical Systems Corporation “Сінергус” отримало від обллікарні за результатами тендеру у листопаді 2015 року. В грудні договірну суму фірма в повній мірі отримала на свій рахунок.
Вже в січні стало відомо про обшуки в робочому кабінеті головлікаря Запорізької обласної клінічної лікарні Ігоря Шишки в рамках розслідування справи про розкрадання бюджетних коштів, в тому числі і через купівлю ангіографа по завищеній ціні.
Як з’ясувало досудове слідство, в документах на митниці відправником/експортером було вказано швейцарську компанію “Medlogistics GmbH”, яка відправила товар задекларованою вартістю 820 тисяч євро зі складу в австрійському місті Вена. Постачальником “Medlogistics GmbH” була австрійська компанія “ESA Logistic GmbH”, яка, в свою чергу, придбала обладнання у офіційного дилера Toshiba Medical Systems Corporation, словацької компанії “InMed s.r.o.”.
За умовами початкового контракту вартість товару, з врахування його доставки та встановлення на території України, складає 401 тис. євро (за курсом НБУ на день здійснення оплати – 10,13 млн. грн.), що в більш ніж в два рази нижче від витрачених бюджетних коштів на купівлю ангіографа.
Для приховування реальної вартості товару й злочинної схеми розкрадання коштів, “Сінергус” перерахувало на рахунок “Medlogistics GmbH”, для послідуючого отримання “InMed s.r.o.”, 10,6 млн. грн. (в євро) в якості оплати за зовсім іншими, раніше вже виконаними контрактами. Решту 14,76 млн. грн., як різницю коштів від реальної вартості товару і отриманою сумою від обласної лікарні, “Сінергус” перерахувало на свій депозитний рахунок.
І саме цей рахунок було заарештовано ухвалою Жовтневого районного суду Запоріжжя від 16 січня.
Головним аргументом “Сінергуса” при оскарження арешту було відсутність статусу підозрюваного в справі, оскільки жодній посадовій особі фірми не було повідомлено про підозру у вчиненні будь-якого кримінального правопорушення. Та суд прийняв до уваги позицію попередньої інстанції про те, що кошти є знаряддям вчинення правопорушення, та слідчих, які вказували на загрозу виведення коштів за кордон в якості сплати по вищевказаним контрактам.
ТОВ “Сінергус” належить мешканцю Дніпропетровська Дмитру Охримчуку.
ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ
