- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Вартість ангіографа для обллікарні завищили вдвічі, купивши його у офіційного дилера через дві іноземні “прокладки” (опис схеми)

Опублікував Editor 05.02.2016 @ 17:58 в Новини | 1 Comment

ТОВ “Сінергус” відмовлено в задоволенні скарги на ухвалу Жовтневого районного суду про арешт рахунків фірми в рамках розслідування справи про закупівлю Запорізькою обласною клінічною лікарнею ангіографа по завищеній ціні. Відповідну ухвалу [1] прийняв Апеляційний суд Запорізької області 25 січня.

Замовлення вартістю 24,89 млн. грн. на рентгенохірургічну ангіографічну систему з монтажем на підлозі INFX-8000V INFINIX VF-i/SP  виробництва Toshiba Medical Systems Corporation “Сінергус” отримало від обллікарні за результатами тендеру у листопаді 2015 року. В грудні договірну суму фірма в повній мірі отримала на свій рахунок.

Вже в січні стало відомо [2] про обшуки в робочому кабінеті головлікаря Запорізької обласної клінічної лікарні Ігоря Шишки в рамках розслідування справи про розкрадання бюджетних коштів, в тому числі і через купівлю ангіографа по завищеній ціні.

Як з’ясувало досудове слідство, в документах на митниці відправником/експортером було  вказано швейцарську компанію “Medlogistics GmbH”, яка відправила товар задекларованою вартістю 820 тисяч євро зі складу в австрійському місті Вена. Постачальником “Medlogistics GmbH” була австрійська компанія “ESA Logistic GmbH”, яка, в свою чергу, придбала обладнання у офіційного дилера Toshiba Medical Systems Corporation, словацької компанії “InMed s.r.o.”.

За умовами початкового контракту вартість товару, з врахування його доставки та встановлення на території України, складає 401 тис. євро (за курсом НБУ на день здійснення оплати – 10,13 млн. грн.), що в більш ніж в два рази нижче від витрачених бюджетних коштів на купівлю ангіографа.

Для приховування реальної вартості товару й злочинної схеми розкрадання коштів, “Сінергус” перерахувало на рахунок “Medlogistics GmbH”, для послідуючого отримання “InMed s.r.o.”,  10,6 млн. грн. (в євро) в якості оплати за зовсім іншими, раніше вже виконаними контрактами. Решту 14,76 млн. грн., як різницю коштів від реальної вартості товару і отриманою сумою від обласної лікарні, “Сінергус” перерахувало на свій депозитний рахунок.

І саме цей рахунок було заарештовано ухвалою Жовтневого районного суду Запоріжжя від 16 січня.

Головним аргументом “Сінергуса” при оскарження арешту було відсутність статусу підозрюваного в справі, оскільки жодній посадовій особі фірми не було повідомлено про підозру у вчиненні будь-якого кримінального правопорушення. Та суд прийняв до уваги позицію попередньої інстанції про те, що кошти є знаряддям вчинення правопорушення, та слідчих, які вказували на загрозу виведення коштів за кордон в якості сплати по вищевказаним контрактам.

ТОВ “Сінергус” належить мешканцю Дніпропетровська Дмитру Охримчуку.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2016/02/05/vartist-anhiohrafa-dlya-obllikarni-zavyschyly-vdvichi-kupyvshy-joho-u-ofitsijnoho-dylera-cherez-dvi-inozemni-prokladky-opys-shemy/

URLs in this post:

[1] ухвалу: http://reyestr.court.gov.ua/Review/55286476

[2] стало відомо: http://zp.nashigroshi.org/2016/01/21/v-obllikarni-prohodyat-obshuky-v-spravi-pro-zakupivlyu-anhiohrafa-za-25-miljoniv-po-zavyschenij-tsini/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.