Науковці, яких підозрюють в розкраданні оборонних коштів по схемі роялті, хочуть відсудити в “Іскри” три мільйони

16 Лютого 2016

ТОВ “Компанія “Інноваційні технології” вимагає від запорізького науково-виробничого комплексу “Іскра” 2,76 млн. грн. Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Запорізької області від 13 січня.

“Інноваційні технології” претендують на виплати роялті за використання технічних рішень компанії для удосконалення та модернізації радіолокаційної станції, яку виробляє “Іскра”. Відповідну угоду між підприємствами було підписано у лютому 2015 року. Відтоді заборгованість за виплатами склала 2,1 млн грн. Решта суми позову – інфляційні витрати та річні відсотки.

Представники “Іскри” заборгованість підтверджують, але виплатити її не можуть: для цього необхідно узгодити платіж із держконцерном “Укроборонпром”, до якого входить науково-виробничий комплекс. Концерн, у свою чергу, платіж не узгоджує.

Зрештою, сам “Укроборонпром” подав до суду клопотання про зупинення розгляду справи, та залучив до неї у якості свого представника Військову прокуратуру Південного регіону. Концерн посилався на те, що за  заборгованістю наразі триває кримінальне провадження: посадовців “Іскри” звинувачують у тому, що через “Інноваційні технології” вони незаконно виводять кошти оборонного бюджету.

Раніше Військова прокуратура Запорізького гарнізону Південного регіону відкрила кримінальне провадження щодо посадовців “Іскри”. Як ідеться у повідомленні прокуратури від вересня 2015 року,  протягом 2013-2015 років керівники науково-виробничого комплексу вивели на рахунки двох сторонніх фірм загалом 3,8 млн. грн. за неіснуючі винаходи та конструкторські доробки. При цьому. на фіктивні розробки укладалися патенти, у яких посадовці “Іскри” вказувалися як винахідники. Кримінальне провадження у справі закривалося, однак знову було відкрите у січні 2016 року.

Засновниками ТОВ “Компанія “Інноваційні технології” є Олександр Борисович Бутнік-Сіверський (20%, директор), Олександр Федорович Немчин (40%) та Віталій Васильович Яковлев (40%).  Олександр Бутнік-Сіверський очолює кафедру економіки підприємств на економічному факультеті Київського національного економічного університету, є фахівцем в сфері інтелектуальної власності в Україні, а також судовим експертом зі спеціальності “Економічні дослідження у сфері інтелектуальної власності”. Професор Олександр Немчин згадується, як учасник оборудки зі створення галузевого стандарту з дегазації вугільних шахт, який фактично вже існував. За це власники патенту, у т. ч. Немчин, отримали 23,5 млн. грн. від держави у якості роялті. Також його вказано як одного з розробників та впроваджувачів комплексу дальньої радіотехнічної розвідки стратегічного призначення “Кольчуга”. Доктор технічних наук та професор Віталій Яковлев зазначений в базі патентів, як співавтор низки радіотехнічних розробок. Усі ці науковці входять до складу дирекції ТОВ “Корпорація “Інноваційно-технологічна група”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023