Колишнього депутата Самарського підозрюють у незаконному заволодінні 10 гектарами землі

29 Лютого 2016

ОСК “Едем” підозрюється у заволодінні 10 га землі для отримання незаконної матеріальної  вигоди з подальшого перепродажу. Про це свідчать дані реєстру судових рішень.

Згідно ухвали Запорізького районного суду від 28 жовтня 2015 року, Запорізька райдержадміністрація у 2007 році безоплатно передала у власність обслуговуючому садовому кооперативу “Едем” земельну ділянку площею 6,76 га на території Володимирівської сільської ради.

Досудове слідство з’ясувало, що  передача була здійснена з порушенням, оскільки юридичні особи несільськогосподарської спеціалізації не можуть набувати земельні ділянки для ведення садівництва безоплатно у власність або на умовах оренди.

Виходячи з цього, слідчі просили доступ до відповідних розпоряджень Запорізької РДА та підготовчих матеріалів, на що отримали згоду.

У  ухвалі Запорізького районного суду від 10 вересня вказується, що Запорізька райдержадміністрація винесла розпорядження на розроблення проекту відведення земельної ділянки площею 15 га. Проте у подальшому виявилося, що на певних ділянках цієї землі вже є користувачі, а тому площа відведеної ділянки зменшилась до 3,77 га. Згодом щодо цієї землевпорядної документації відбулась державна експертиза у висновку якої містилося зауваження про те, що юридичні особи не можуть отримати право користування земельними ділянками з вказаним призначенням.

Незважаючи на це, в.о. начальника Запорізького районного відділу земельних ресурсів підготував та передав голові Запорізької РДА проект розпорядження щодо передачі в оренду “Едему” вказаної ділянки вздовж вул. Медичної поряд з Бородинським мкрн., який його і підписав. Згодом кооператив уклав угоду з Запорізькою РДА на оренду цієї ділянки терміном на 12 років.

У подальшому голова “Едему” звернувся від імені членів кооперативу до Запорізької РДА із заявою щодо передачі у власність 27 членам кооперативу земельних ділянок, що перебувають в оренді ОСК “Едем”. Після чого голова Запорізької РДА підписав розпорядження про безоплатну передачу 3,17 га землі невказаним в судовій ухвалі особам. Втім, усі державні акти на право власності земельними ділянками отримала на підставі нотаріальних довіреностей одна особа. Потім частину з них вона продала Тіму Самарському, а частину іншій неназваній особі.

Таким чином, слідство вважало, що зазначена вище злочинна схема незаконного привласнення земель державної власності була розроблена і реалізована за сприяння посадових осіб Відділу земельних ресурсів у Запорізькому районі, безпосередньо Тіма Самарського і ще однієї неназваної особи, які отримали вищевказані землі у приватну власність, з метою їх подальшого продажу і отримання незаконної матеріальної вигоди.

Тож слідчі просили суд накласти арешт на згадані земельні ділянки, щоб власники не змогли уникнути повернення земельних ділянок у державну власність, на що отримали згоду.

Засновниками ОСК “Едем” були Тім Самарський та Ігор Власюк. Вони ж були співвласниками колись популярної в Запоріжжі мережі продуктових супермаркетів “Кіт”. Згідно судових ухвал, особи, які початково отримали у власність земельні ділянки, були працівниками підконтрольних Самарському фірм.

Самарський був депутатом Запорізької міськради у 2006-2009 роках. Його фірма ТОВ “Джи еф сі ретейл” у 2015 році  отримала від міськради дозвіл на розміщення кіосків “Купуй запорізьке – обирай своє” у декількох районах Запоріжжя. Пізніше користувачі соцмереж жалілися на їх розміщення в прибудинкових територіях і зовнішній вигляд.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

НАШІ ГРОШІ

04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023
28.11.2023
27.11.2023
26.11.2023
24.11.2023