- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

“Основаніє” без тендеру заплатило 5,5 мільйонів фірмі, яка потім вивела гроші через “прокладки”

Опублікував Editor 09.03.2016 @ 17:05 в Новини | No Comments

Слідчі підозрюють МКП “Основаніє” у сплаті близько 8 млн. грн. декільком фірмам за фіктивні роботи. Про це йдеться в ухвалі [1] Апеляційного суду Запорізької області від 25 лютого.

Згідно матеріалів справи, з жовтня 2014 року по червень 2015 МКП “Основаніє” перерахувало на рахунок ТОВ ” Запоріжпромбудпроект ” за нібито виконані роботи з авторського нагляду, проектні роботи та роботи з капітального ремонту електроживлячих стояків декількох житлових будинків у Запоріжжі 5,56 млн. грн. При цьому, “Запоріжпромбудпроект” не зверталось до ДП “Запорізькій експертно-технічний центр держпраці” з метою проведення експертизи стану охорони праці, отримання дозволів на експлуатацію ліфтів та обстеження, ремонту, чищення димарів і повітропроводів, а вказані дозволи отримувало безпосередньо “Основаніє”. Окрім цього, згідно податкових звітностей, штат робітників цієї фірми складався лише з директора і таким чином ” Запоріжпромбудпроект ” не могло проводити вказані роботи. До того ж, “Основаніє” під час замовлення послуг на таку суму було зобов’язане провести тендер, чого не зробило.

Далі, з метою легалізації отриманих державних коштів, вже “Запоріжпромбудпроект” оформлювало фінансово-господарські операції за нібито придбані кондитерські вироби з ТОВ “Альтернативна сонячна-вітрова енергія” (“АСВ-Енергія”). На письмовий запит “Запоріжпромбудпроекту” щодо надання пояснень та копій документів по взаємовідносинам з “Основанієм” фірма надіслала відмову, аргементуючи це відсутністю правових підстав. Після цього її переоформили на іншого власника та змінили юридичну адресу, після чого почали звітувати про відсутність діяльності.

Окрім цього, МКП “Основаніє”  найняло в якості підрядника безпосередньо ТОВ “Альтернативна сонячна-вітрова енергія”, ТОВ “Явір Груп”, ТОВ “Будремцентр”, ТОВ “Грейн комодітіз”, та перераховувало їм протягом липня-серпеня 2015 року 2,55 млн. грн. за нібито виконані роботи. Податкова звістність показала, що вказані фірми формували податковий кредит за рахунок придбання кондитерських виробів у ПП “Сталкер груп”, які в подальшому нікому не реалізували, при цьому придбання будівельних матеріалів, потрібних для виконання будівельних та ремонтних робіт, взагалі не здійснювалось.

Також досудове слідство не знайшло будь-якої інформації про наявність у підрядників складських приміщень, робітників, автомобільного чи іншого транспорту, а також необхідного для діяльності устаткування.

Виходячи з цього, Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя в грудні 2015 року наклав арешт на грошові кошти “Грейн комодітіз” на банківському рахунку, що підтвердила апеляційна інстанція.

В грудні минулого року слідчі проводили обшук [2] в приміщеннях по вул. Ударна, 69, в якому за договорами оренди і суборенди розташовувались вищевказані фірми.

“АСВ-Енергія” намагалося відсудити у МКП “Основаніє” 3,19 млн. грн. по переуступленому боргу ПП “Віра-ХХІ” за надані комунальному підприємству послуги з технічного обслуговування та ремонту ліфтів і диспетчерських систем. В січні 2015 року сторони  уклали [3]  мирову угоду, за якою “Основаніє” мало виплатити борг до кінця жовтня.

“АСВ-Енергія” у жовтні 2015 року отримало замовлення [4] у КРБП “Зеленбуд” на закупівлю установки для гідропосіву вартістю 980 тис. грн.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2016/03/09/osnovanije-bez-tenderu-zaplatylo-55-miljoniv-firmi-yaka-potim-vyvela-hroshi-cherez-prokladky/

URLs in this post:

[1] ухвалі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/56140046

[2] проводили обшук: http://zp.nashigroshi.org/2016/01/26/pidryadnyka-zelenbudu-pidozryuyut-u-fiktyvnij-diyalnosti/

[3] уклали: http://reyestr.court.gov.ua/Review/42444144

[4] отримало замовлення: http://zp.nashigroshi.org/2015/10/08/dorozhnyky-kupyly-dvi-hazeli-na-20-dorozhche-vid-rynku/

[5] Водоканал підписав договір про купівлю мінівена. Тепер очікує манни небесної від чиновників : http://zp.nashigroshi.org/2013/12/09/vodokanal-pidpysav-dohovir-pro-kupivlyu-minivena-za-chvert-miljona-teper-ochikuje-manny-nebesnoji-vid-chynovnykiv/

[6] Рідній фірмі Анісімова перервали політ на мільйонному тендері : http://zp.nashigroshi.org/2013/12/26/ridnij-firmi-anisimova-perervaly-polit-na-miljonnomu-tenderi/

[7] Прокуратуру від посягань охоронятимуть за півмільйона : http://zp.nashigroshi.org/2014/01/28/prokuraturu-vid-posyahan-ohoronyatymut-za-pivmiljona/

[8] Облавтодору не вдалося відкараскатися від сплати 2 мільйонів за бітум фірмі нардепа Єремеєва : http://zp.nashigroshi.org/2014/03/05/oblavtodoru-ne-vdalosya-vidkaraskatysya-vid-splaty-2-miljoniv-za-bitum-firmi-nardepa-eremejeva/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.