Апеляційний суд залишив місту землю “районо”, яку віддали у приватну власність за сприяння Кузьменка

04 Квітня 2016

Апеляційний суд Запорізької області відмовився скасувати рішення попередньої інстанції, яким за позовом прокуратури позбавили особу права власності на частину земельної ділянки відділу освіти  Комунарського району.

Згідно матеріалів справи, Запорізька міськрада у грудні 2006 року своїм рішенням передала у постійне користування відділу освіти Комунарської районної адміністрації земельну ділянку розміром 0,82 га по вул. Степовій, 17 для розташування будівель цього відділу.

Через два роки Запорізька міськрада передала частину цієї ділянки площею 0,08 га Павлу Гузенку  для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд і пізніше він  отримав державний акт на право власності ділянкою.

Та згідно технічного паспорту від лютого 1999 року, на цій земельній ділянці залишився не відчужений в установленому порядку навіс, який обліковується на балансі Відділу освіти.

Крім того, вказану земельну ділянку передано без встановленої законодавством зміни її цільового призначення.

Таким чином, перший заступник прокурора Запоріжжя вважав, що Запорізька міська рада прийняла неправомірне рішення про передачу у власність Гузенку земельної ділянки та звернувся до суду з позовом про скасування спірного рішення міськради, визнання недійсним державного акту на право власності, а також повернення земельної ділянки, який Комунарський районний суд в листопаді 2015 року задовольнив.

Павло Гузенко не погодився із таким рішення і подав апеляційну скаргу щодо його скасування та прийняття нового щодо відмови у задоволені позову прокурора. На його думку, суд ухвалив рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, а його висновки не відповідають обставинам справи.

Та апеляційний суд  не задовольнив скаргу, пославшись на вищевказані доводи слідчих щодо незаконності передачі ділянки у приватну власність.

Як повідомлялося, в 2008 році за сприяння тодішнього начальника Комунарського відділу освіти Володимира Кузьменка у приватну власність відійшли дві ділянки по вул. Степній, 17. Так, Кузьменко підписав відмову від них на користь Ганни Петренко (своєї тещі) та Павла Гузенко (він тісно співпрацював з чиновником, зокрема, постачав продукти харчування в школи).

Окрім цього, при перебуванні Кузьменко на посаді начальника цього районо, з володіння школи №20 у приватну власність відійшла також ділянка землі площею дев’ять соток по вулиці Снайперській, 39 (спортивне поле). Змінивши декількох власників, ділянка опинилася у пасинка – Івана Кузьменка. Зараз там розташовуються два будинки.

У 2010-2012 роках Володимир Кузьменко очолював міське управління освіти і науки, але після того як виявилося, що у тендерних закупівлях перемагали фірми з завищеними ціновими пропозиціями, звільнився за особистим бажанням. У 2010 -2015 роках він був депутатом міської ради від Партії регіонів.

До слова, Володимир Кузьменко підтвердив факт спорідненості з пасинком, але заперечив факт підписання відмов від ділянок, хоча на це ж вказувала прокуратура.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Запоріжжя

НАШІ ГРОШІ

29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023