- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Апеляційний суд залишив місту землю “районо”, яку віддали у приватну власність за сприяння Кузьменка

Опублікував Editor 04.04.2016 @ 12:28 в Новини | No Comments

Апеляційний суд Запорізької області відмовився [1] скасувати рішення попередньої інстанції, яким за позовом прокуратури позбавили особу права власності на частину земельної ділянки відділу освіти  Комунарського району.

Згідно матеріалів справи, Запорізька міськрада у грудні 2006 року своїм рішенням передала у постійне користування відділу освіти Комунарської районної адміністрації земельну ділянку розміром 0,82 га по вул. Степовій, 17 для розташування будівель цього відділу.

Через два роки Запорізька міськрада передала частину цієї ділянки площею 0,08 га Павлу Гузенку  для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд і пізніше він  отримав державний акт на право власності ділянкою.

Та згідно технічного паспорту від лютого 1999 року, на цій земельній ділянці залишився не відчужений в установленому порядку навіс, який обліковується на балансі Відділу освіти.

Крім того, вказану земельну ділянку передано без встановленої законодавством зміни її цільового призначення.

Таким чином, перший заступник прокурора Запоріжжя вважав, що Запорізька міська рада прийняла неправомірне рішення про передачу у власність Гузенку земельної ділянки та звернувся до суду з позовом про скасування спірного рішення міськради, визнання недійсним державного акту на право власності, а також повернення земельної ділянки, який Комунарський районний суд в листопаді 2015 року задовольнив [2].

Павло Гузенко не погодився із таким рішення і подав апеляційну скаргу щодо його скасування та прийняття нового щодо відмови у задоволені позову прокурора. На його думку, суд ухвалив рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, а його висновки не відповідають обставинам справи.

Та апеляційний суд  не задовольнив скаргу, пославшись на вищевказані доводи слідчих щодо незаконності передачі ділянки у приватну власність.

Як повідомлялося [3], в 2008 році за сприяння тодішнього начальника Комунарського відділу освіти Володимира Кузьменка у приватну власність відійшли дві ділянки по вул. Степній, 17. Так, Кузьменко підписав відмову від них на користь Ганни Петренко (своєї тещі) та Павла Гузенко (він тісно співпрацював з чиновником, зокрема, постачав продукти харчування в школи).

Окрім цього, при перебуванні Кузьменко на посаді начальника цього районо, з володіння школи №20 у приватну власність відійшла також ділянка землі площею дев’ять соток по вулиці Снайперській, 39 (спортивне поле). Змінивши декількох власників, ділянка опинилася у пасинка – Івана Кузьменка. Зараз там розташовуються два будинки.

У 2010-2012 роках Володимир Кузьменко очолював міське управління освіти і науки, але після того як виявилося, що у тендерних закупівлях перемагали фірми з завищеними ціновими пропозиціями, звільнився за особистим бажанням. У 2010 -2015 роках він був депутатом міської ради від Партії регіонів.

До слова, Володимир Кузьменко підтвердив факт спорідненості з пасинком, але заперечив факт підписання відмов від ділянок, хоча на це ж вказувала [4] прокуратура.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2016/04/04/apelyatsijnyj-sud-zalyshyv-mistu-zemlyu-rajono-yaku-viddaly-u-pryvatnu-vlasnist-za-spryyannya-kuzmenka/

URLs in this post:

[1] відмовився: http://reyestr.court.gov.ua/Review/55972975

[2] задовольнив: http://reyestr.court.gov.ua/Review/54406762

[3] повідомлялося: http://zp.nashigroshi.org/2015/12/04/nachalnyk-rajono-pospryyav-svojim-rodycham-v-otrymanni-shkilnoji-zemli/

[4] вказувала: http://zap.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=166532&fp=110

[5] На 37-й батальйон мерія дала півмільйона. Більшу частину отримає молодший партнер Альшанів : http://zp.nashigroshi.org/2015/01/12/na-37-j-bataljon-meriya-dala-pivmiljona-bilshu-chastynu-otrymaje-molodshyj-partner-alshaniv/

[6] Потенційно удвічі зменшене запорізьке представництво НБУ відписало півтора мільйони на охоронців : http://zp.nashigroshi.org/2015/01/30/potentsijno-udvichi-zmenshene-zaporizke-predstavnytstvo-nbu-vidpysalo-pivtora-miljony-na-ohorontsiv/

[7] Обслуговування трьох розкішних позашляховиків дорожників обійдеться в 100 тисяч : http://zp.nashigroshi.org/2015/03/16/obsluhovuvannya-troh-rozkishnyh-pozashlyahovykiv-dorozhnykiv-obijdetsya-v-100-tysyach/

[8] Вартість перевезення трупу на експертизу, незважаючи на скачок цін, раптово знизилася : http://zp.nashigroshi.org/2015/04/01/vartist-perevezennya-trupu-na-ekspertyzu-nezvazhayuchy-na-skachok-tsin-znyzylasya/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.