Прокуратура розслідує знищення СБУшником доказів невинуватості Жука в отриманні хабара

26 Квітня 2016

Прокуратура Запорізької області розслідує справу щодо знищення оперуповноваженим СБУ частини інформації, яка підтверджує невинуватість колишнього керівника Управління капітального будівництва облдержадміністрації Віктора Жука у справі щодо отримання ним хабаря. Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 15 квітня.

Згідно матеріалів справи, Управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації та директор ПП “Запоріжбудмонтаж-7” у листопаді 2011 року підписали договір підряду на будівельні роботи поліклініки Якимівської центральної районної лікарні по вул. Леніна, 30.

У кінці грудня 2012 року фірма подала на підпис начальнику управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації акти приймання виконаних робіт за місяць на 288 тис. грн. Згодом, “Запоріжбудмонтажу-7” перерахували 201 тис. грн.

Через декілька місяців начальник управління капітального будівництва Віктор Жук у своєму службовому кабінеті висунув вимогу директору “Запоріжбудмонтаж-7” щодо передачі хабаря у розмірі 80 тис. грн. за подальше фінансування будівельних робіт. У іншому випадку начальник погрожував розірвати договір з фірмою.

Через декілька тижнів Віктор Жук у службовому автомобілі на перехресті вул. Профcпілок  та 40 років Радянської України, поблизу магазину “Добриня” у Запоріжжі отримав від директора фірми частину хабаря у розмірі 50 тис. грн., після чого і був затриманий.

Виходячи з цього, Орджонікідзевський районний суд у жовтні 2014 року  засудив Жука до умовної міри покарання. Чиновник свою провину не визнав, та стверджував, що гроші призначалися для передачі іншій особі в якості повернення боргу від директора фірми. Втім, вина колишнього начальника Управління капітального будівництва підтверджувалася аудіозаписами розмов, відеозаписами передачі коштів, наявністю помічених купюр, тож суд визнав винним Віктора Жука у скоєнні злочину та з огляду на позитивні характеристики і хворобливий стан та призначив два роки іспитового терміну.

Прокуратура згодом успішно опротестувала це рішення в апеляційній інстанції. Окрім п’яти років ув’язнення, суд позбавив екс-чиновника права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 2 роки, з конфіскацією усього майна, яке належить засудженому на праві власності, та з позбавленням рангу державного службовця.

Та, відповідно до ухвали Орджонікідзевського районного суду від 15 квітня 2016 року,  у ході проведення досудового розслідування по цій справі, оперуповноважений УСБУ в Запорізькій області знищив частину інформації, яка підтверджувала невинуватість Жука у скоєні злочину. Крім того, потерпіла особа пояснила, що незазначена у справі особа під час допиту в суді підтвердила факт знищення частини інформації.

Виходячи з цього, слідчі клопотали у суді про надання тимчасового доступу до відповідних матеріалів суду та кримінального провадження, на що отримали згоду.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Якимівка

НАШІ ГРОШІ

08.12.2023
07.12.2023
06.12.2023
05.12.2023
04.12.2023
03.12.2023
01.12.2023
30.11.2023
29.11.2023