- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Суд звільнив від криміналу улюбленицю Чухрай, яка завищували ціни на продукти для шкіл

Опублікував Editor 06.05.2016 @ 12:58 в Новини | No Comments

Апеляційний суд Запорізької області своєю ухвалою [1] від 20 квітня звільнив від кримінальної  відповідальності директора ТОВ “Укрпродторг-Сервіс” Ольгу Іванову в справі про завищення цін на молочні продукти при їх постачанні до закладів освіти.

Згідно матеріалів справи, “Укрпродторг-Сервіс” та Департамент освіти та науки, молоді та спорту Запорізької міської ради у 2014 році уклали угоду на закупівлю молочних продуктів для закладів освіти Заводського та Шевченківського районів.  Проте, впродовж листопада-грудня 2014 року фірма завищила постачальницько-збутову надбавку і отримала неправомірно 48,2 тис. грн.

Під час розгляду справи в Орджонікідзевському районному суді захисники директора фірми вказували, що “Укрпродторг-Сервіс” не виготовляє продукцію самостійно, а закуповує продукти у ТОВ “Вільнянський молокозавод”. Під час виконання підряду від Департаменту,  субпідрядне підприємство не змогло виконати обсяги замовлення і “Укрпродторг-Сервіс” змушене було звернутися до львівського ТОВ “Тульчинка” та полтавського ТОВ “Галичина”, тому включило у вартість продуктів  витрати на додаткове транспортування.

Окрім цього, сторона захисту надала суду платіжні доручення, які підтверджували витрати “Укрпродторг-Сервіс” на ремонт та обслуговування автомобілів.

Також захист стверджував, що контроль за цінами здійснює бухгалтерія Департаменту освіти та науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, у зв’язку з чим фірма заволодіти бюджетними коштами не могла.

Проте суд в першій інстанції зазначив, що під час проведення судово-економічної експертизи, до розрахунку надлишково сплачених бюджетних коштів приймались лише ті поставки, де виробником продукції є ТОВ “Вільнянський молокозавод”; платіжні доручення не мають жодного значення по даному кримінальному провадженню, оскільки під поняттям витрат на транспортування маються на увазі витрати міжміського транспортування; а ціна продукції в договорах зазначається на рік і протягом строку його дії може змінюватися, внаслідок чого можуть укладатися й додаткові договори.

Виходячи з цього, Орджонікідзевський районний суд  в січні 2016 року визнав [2] керівницю “Укрпродторг-Сервіс” винною та призначив їй покарання у вигляді 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах строком на 2 роки. Проте, враховуючи можливість виправлення засудженої без відбування основного покарання, замінив ув’язнення іспитовим строком терміном на один рік. При цьому Іванова свою вину не визнала.

Проте вже під час розгляду справи у Апеляційному суді Ольга Іванова визнала себе винною і висловила щире каяття.

Захисник обвинуваченої заявив клопотання про її звільнення від кримінальної відповідальності. Так він вказував, що Ольга Іванова вперше вчинила злочин, який відноситься до злочинів середньої тяжкості; в теперішній час не працює і знаходиться на пенсії; є особою похилого віку і має ряд хронічних захворювань, що вказує на зміну навколо неї обстановки і на те, що його підзахисна перестала бути суспільно небезпечною.

Прокурор висловив заперечення, оскільки Іванова не відшкодувала завдані збитки. При цьому, він не спростував тверджень захисника і підтвердив, що позов на відшкодування буде заявлений у подальшому (поки в реєстрі судових рішень інформація про такий позов відсутня).

Виходячи з цього, суд скасував вирок першої інстанції та звільнив Ольгу Іванову від кримінальної відповідальності, підтвердивши зміну обстановку навколо обвинуваченої і те, що вона перестала бути суспільно-небезпечною.

ТОВ “Укрпродторг-Сервіс” з 2012 року отримало підрядів, щонайменше, на  33,89 млн. грн, більшість з яких від Департаменту освіти і науки Запорізької міськради в час керівництва ним Раїси Чухрай. Співвласниками фірми раніше були вищевказана Ольга Іванова і Галина Артеменко. Нині фірму перереєстровано в Херсоні на мешканця бердянського району Олександра Реутова.

Обвинувачувана у справі директриса розповіла у суді, що продала “Укрпродторг-Сервіс” і зараз на цій же посаді працює у ТОВ “ТПС-ХХ”, директором і власником якого значиться з вересня 2014 року. Раніше власником і директором “ТПС-ХХ” був Олексій Артеменко.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2016/05/06/sud-zvilnyv-vid-kryminalu-ulyublenytsyu-chuhraj-yaka-zavyschuvaly-tsiny-na-produkty-dlya-shkil/

URLs in this post:

[1] своєю ухвалою: http://reyestr.court.gov.ua/Review/57382583

[2] визнав: http://zp.nashigroshi.org/2016/01/25/ulyublenytsya-chuhraj-otrymala-rik-umovno-za-vysoki-tsiny-dlya-shkil/

[3] Чистоту на запорізьких пляжах забезпечать за третину мільйона : http://zp.nashigroshi.org/2013/05/21/chystotu-na-zaporizkyh-plyazhah-zabezpechat-za-tretynu-miljona/

[4] В КП “Універс” зависло півтора мільйона в банку Фірташа : http://zp.nashigroshi.org/2015/08/04/v-kp-univers-zavyslo-pivtora-miljona-v-banku-firtasha/

[5] Комунальники з початку року замовили підрядів на 11 мільйонів фірмі, яку раніше прокурори звинуватили у неспроможності виконати роботи : http://zp.nashigroshi.org/2015/09/01/komunalnyky-z-pochatku-roku-zamovyly-pidryadiv-na-11-miljoniv-firmi-yaku-ranishe-prokurory-zvynuvatyly-u-nespromozhnosti-vykonaty-roboty/

[6] Першину дають 4,5 мільйона на реконструкцію скверу в Шевченківському районі : http://zp.nashigroshi.org/2015/09/16/pershynu-dayut-45-miljona-na-rekonstruktsiyu-skveru-v-shevchenkivskomu-rajoni/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.