- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

В приватному офісі директора держпідприємства знайшли півтора мільйони, які він міг поцупити на посаді

Опублікував Editor 08.06.2016 @ 11:59 в Новини | No Comments

Директор ДП “Сільськогосподарське підприємство “Запорізьке” підозрюється у розкраданні 3,85 млн. грн. шляхом взаємодії з фіктивним фірмами. Про це йдеться в ухвалі [1] Орджонікідзевського районного суду від 27 травня.

Згідно матеріалів справи, протягом 2014-2015 років ДП “СГП “Запорізьке” уклало низку договорів з фермерськими господарствами щодо  вирощування сільськогосподарських культур на належних йому земельних ділянках за завданням та з використанням посадкового матеріалу фермерських господарств строком до 2019 року.

Як з’ясувало досудове слідство, отримані від фермерських господарств кошти у розмірі 3,85 млн. грн. керівництво державного підприємства перерахувало ТОВ “Алком Груп”, ТОВ “Бізнес-Деус Групп”, ТОВ “Велпрайс груп”, ТОВ “Ладком Інвест” за начебто надання сільськогосподарських послуг з підвозу зерна, пшениці, рапсу, лущення стерлі, дискування, а також робіт пов’язаних з передпосівною культивацією у період з 1 вересня 2015 року по 31 березня 2016 року. Проте, вказані підприємства мали ознаки фіктивності та насправді ніяких послуг не надавали.

Також стало відомо, що “Алком Груп”, “Велпрайс груп”, “Ладком Інвест” зареєстровані у Києві за однією адресою, тоді як їх засновники – мешканці Дніпра. Банківські рахунки “Алком Груп”, “Бізнес-Деус Групп”, “Велпрайс груп”, “Ладком Інвест” відкриті в одних банківських установах та були зареєстровані безпосередньо перед скоєнням злочину, а наймані працівники та матеріально-технічна база у них відсутня.

“Алком Груп” та “Бізнес-Деус Групп” після зазначених подій змінили назву на ТОВ “Альфа-Біз” та ТОВ “Елізіум Торг” відповідно. Як стверджувало досудове слідство, зазначені обставини можуть свідчити про справжню мету створення фірм, а саме їх використання для вчинення кримінальних правопорушень.

Крім того, слідчий вказував, що аналогічну схему розкрадання коштів державного підприємства зазначені особи реалізовують у 2016 році.

Виходячи з цього,  Орджонікідзевський районний суд ухвалою від 12 травня 2016 року, надавав дозвіл на проведення обшуку 12 та 13 поверху офісного центру по бул. Шевченка, 71-а (“Khortitsa Palace”) для виявлення та вилучення належних фігуруючим у справі фірмам та держпідприємству документів, печаток, комп’ютерної техніки, носіїв інформації, чорнових записів, у тому числі які містять зразки підпису та почерку директора “Запорізьке”, майна, яке було здобуте у результаті вчинення кримінального правопорушення.

Одне з приміщень на 13 поверху було в користуванні директора держпідприємства. Тут слідчі в сейфі виявили та вилучили 20 тис. дол. та 120 тис. грн.; касові ордери про отримання керівником у січні та лютому з каси підприємства 130 тис. грн. в якості фінансової допомоги; 970 тис. грн. без встановлення підстав видачі.

Виходячи з цього, слідчі клопотали про надання дозволу на арешт 20 тис. дол. та 120 тис. грн., що Орджонікідзевський районний суд ухвалою і задовольнив.

Влітку минулого року з посади директора ДП “СГП “Запорізьке” звільнили [2] Володимира Кусакова. В листопаді 2015 року держпідприємство за результатами [3] конкурсу очолив Геннадій Богатирьов.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2016/06/08/v-pryvatnomu-ofisi-dyrektora-derzhpidpryjemstva-znajshly-pivtora-miljony-yaki-vin-mih-potsupyty-na-posadi/

URLs in this post:

[1] ухвалі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/58004255

[2] звільнили: http://www.kmu.gov.ua/control/ru/publish/article?art_id=248372377&cat_id=244277212

[3] результатами: http://minagro.gov.ua/node/18919

[4] В області розпочалася велика інвентаризація земель : http://zp.nashigroshi.org/2013/11/04/v-oblasti-rozpochalasya-velyka-inventaryzatsiya-zemel/

[5] В дороги регіону наступного року хочуть закопати 250 мільйонів : http://zp.nashigroshi.org/2013/12/09/v-dorohy-rehionu-nastupnoho-roku-hochut-zakopaty-250-miljoniv/

[6] Справедливий суд коштує півтори сотні мільйонів на рік : http://zp.nashigroshi.org/2014/01/24/spravedlyvyj-sud-koshtuje-pivtory-sotni-miljoniv-na-rik/

[7] Директорку музею оштрафували на 850 грн за розорення семи десятків курганів : http://zp.nashigroshi.org/2014/02/27/dyrektorku-muzeyu-oshtrafuvaly-na-850-hrn-za-rozorennya-semy-desyatkiv-kurhaniv/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.