Фірма, підозрювана в доведенні до банкрутства держпідприємств, відсудила у дослідного господарства 4 мільйони

05 Липня 2016

Господарський суд Запорізької області рішенням від 15 червня стягнув з держпідприємства “Дослідне господарство “Відродження” (Мелітопольський район) 3,7 млн. грн. на користь ТОВ “Торговий Дім “Украгропром”.

Згідно матеріалів справи, ТОВ “Торговий Дім “Украгропром” та ДП “Дослідне господарством “Відродження” у квітні 2011 року уклали форвардну угоду на закупівлю врожаю (овес, горох, соняшник, просо) вартістю 2,6 млн грн.

Додатковою угодою від вересня 2011 року сторони збільшили різновид та кількість продукції поставки, відтак загальна вартість контракту збільшилась до 5,6 млн грн.

Згодом фірма перерахувала держпідприємству усю суму за товар у якості передплати, проте підприємство поставило продукції лише на 1,67 млн грн.

Виходячи з цього, “ТД “Украгропром” надіслало підприємству вимогу про повернення 3,9 млн грн за непоставлений товар, проте боржник не відреагував на неї.

Після цього сторони уклали угоду про зарахування однорідних зустрічних вимог та узгодили зобов’язання держпідприємства перед ” Украгропромом” на суму у 200 тис грн меншу – 3,7 млн грн, вказавши різницю як припинену заборгованість. Проте і на цей раз державне підприємство грошей не перерахувало.

Таким чином, фірма звернулась із позовом про стягнення заборгованості до суду.

На свій захист представники “Відродження” вказували на необхідність визнання додаткової угоди недійсною, оскільки нею збільшено закупівельну ціну на продукцію. Втім, на підтвердження нікчемності угоди не надали жодних доказів. Також зазначали про тяжке фінансове положення держпідприємства та про зобов’язання перед іншими суб’єктами господарювання на загальну суму в 17,7 млн. грн. У зв’язку з цим просили надати відстрочку на повернення коштів до листопада 2017 року. Але нічим не підтвердили свою неможливість сплати коштів одночасно і в повному обсязі, крім як листом з переліком кредиторів за підписом директора та головного бухгалтера цього ж держпідприємства. Крім того, “Відродження” по суті вже отримувало відтермінування на два місяці, підписавши додаткову угоду з фірмою. Не навів захист й аргументів про потенційну появу коштів для виплати заборгованості до листопада 2017 року.

Виходячи з цього, суд задовольнив позов ТД “Украгропром” і стягнув з “Відродження” 3,7 млн. грн.

Засновниками  київського ТОВ “ТД “Украгропром” є кіпрська компанія “Мілтора Холдінгз Лімітед” (99,9%), ТОВ “Ейджджи Агро Менеджемент”, а також Сергій Коржов і Олександр Пилипенко – колишній віце-президент корпорації “Індустріальна союз Донбасу”. Пилипенко разом із іншим співзасновником “ІСД” – народним депутатом Сергієм Тарутою, є засновниками Благодійного фонду “Платар”.

Директором “Торговий дім “Украгропром” раніше була Тетяна Пляченко, яка входила до наглядової ради ПАТ “Українська гірничо-металургійна компанія”. Остання фірма також контролювалася колишніми власниками “ІСД”. Наразі керує “Украгропромом” Ігор Лісовський.

“Украгропром” і раніше неодноразово стягувало з державних дослідних господарств борги і штрафи

У березні 2015 року прокуратура Києва заявила, що підозрює ТД “Украгропром” у розкраданні майна держпідприємств Національної академії аграрних наук України та доведення їх до штучного банкрутства.

Окрім цього, борги з державних дослідних господарств через суд стягували ТОВ “Торгова аграрна компанія” і ТОВ “Квінтайр”, також пов’язані із “Украгропромом”.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Мелітополь

НАШІ ГРОШІ

29.09.2023
28.09.2023
27.09.2023
26.09.2023
25.09.2023
24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023