- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Фермера оштрафували за протизаконне отримання фіндопомоги від держави

Опублікував Editor 28.07.2016 @ 12:33 в Новини | No Comments

Бердянський міськрайонний суд вироком [1] від 7 липня звільнив від відповідальності Анатолія Зайця за незаконне отримання 250 тис. грн. фінансової допомоги.

Згідно матеріалів справи, запорізьке відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд) та фермерське господарство “Мрія” Анатолія Зайця  у вересні 2008 року уклали угоду про надання 150 тис. грн. фінансової підтримки зі строком повернення у 5 років.

Через кілька місяців Заєць вирішив отримати ще коштів за такою угодою, проте однією з головних умов для підписання такого контракту  була відсутність заборгованості перед “Укрдержфондом”.

Тому підприємець вирішив задіяти свого сина, який був головою іншого фермерського господарства. Син, будучи упевненим у законності намірів батька, подав документи і виграв конкурс, згодом отримавши 150 тис. грн. Назва цього господарства не вказується, відомо лише, що воно вже ліквідоване.

У подальшому ж він перерахував ці кошти невказаному у справі ФОП за надані послуги фермерському господарству свого батька, таким чином використав отримані гроші не за цільовим призначенням. У справі вказується, що зробив він це за вказівкою батька, який стверджував про витрачання коштів саме на розвиток господарства сина. Майновим поручителем за цим договором виступило господарство Анатолія Зайця.

Таким же чином дружина Анатолія Зайця, Наталія, отримала ще 100 тис. грн., якими теж оплатила витрати господарства свого чоловіка.  Для отримання цих коштів обвинувачений спеціально створив нове фермерське господарство “Знага” (вже ліквідоване), яким лише формально керувала його дружина. Майновим поручителем у цьому випадку також було фермерське господарство Анатолія Зайця.

Отримані трьома господарствами кошти до цього часу не повернуті.

Виходячи з цього, суд  визнав Анатолія Зайця винним за статтею щодо зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права та призначив штраф у вигляді 6,8 тис. грн.

По обвинуваченню у фіктивному підприємництві щодо створення фермерських господарств з метою прикриття незаконної діяльності, суд звільнив Анатолія Зайця від відповідальності у зв’язку із закінченням строку позивної давності.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2016/07/28/fermera-zvilnyly-vid-kryminalu-za-protyzakonne-otrymannya-findopomohy-po-stroku-davnosti/

URLs in this post:

[1] вироком: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/58839381

[2] Фірма з орбіти нардепа Пономарьова будуватиме котельню в Бердянську : http://zp.nashigroshi.org/2013/10/07/firma-z-orbity-nardepa-ponomarova-buduvatyme-kotelnyu-v-berdyansku/

[3] Екс-директор землевпорядного ДП визначить наскільки близько до моря в Бердянську можна будувати : http://zp.nashigroshi.org/2013/11/08/eks-dyrektor-zemlevporyadnoho-dp-vyznachyt-naskilky-blyzko-do-morya-v-berdyansku-mozhna-buduvaty/

[4] В Бердянську депутата віднесли до монополістів електроринку та без конкурсу купили бензин : http://zp.nashigroshi.org/2014/04/16/v-berdyansku-deputata-vidnesly-do-monopolistiv-elektrorynku-ta-bez-konkursu-kupyly-benzyn/

[5] Бердянський порт купив коштовної деревини на 12 мільйонів : http://zp.nashigroshi.org/2016/06/06/berdyanskyj-port-kupyv-koshtovnoji-derevyny-na-12-miljoniv/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.