- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Суд розірвав угоду про продаж устаткування “ЗАлКу” зі вже ліквідованою фірмою

Опублікував Editor 18.08.2016 @ 16:17 в Новини | No Comments

Господарський суд Запорізької області рішенням [1] від 2 серпня визнав недійсним договір укладений між ПАТ “ЗАлК” та ТОВ “Алюмінієва катанка Запоріжжя” на закупівлю майна і обладнання вартістю у 6,5 млн. грн.

Згідно матеріалів справи, ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” та ТОВ “Алюмінієва катанка Запоріжжя” у червні 2015 року уклали угоду на поставку невказаного у справі майна і обладнання вартістю 6,5 млн. грн.

Договір від “ЗАлКу” підписував Стеліос Христодолоулоу, який за твердженням представників самого підприємства, не мав на це права, оскільки Наглядової рада, відповідно до протоколу її засідання, не надавала йому таких повноважень.

Суд неодноразово витребував у сторін відповідні документи Наглядової ради, проте так і не отримав їх. Згодом за наказом гендиректора “ЗАлКу” провели інвентаризацію протоколів цієї ради, проте потрібного документу не знайшли.

Відповідно ж до довіреності гендиректора, якою він уповноважив укладати Стеліоса Христодолоу правочини, то в ній вказується, що той мав право на вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна або послуг становила до 10 % вартості активів за даними останньої річної звітності товариства. Сторони ж не надали докази визначення ринкової вартості майна.

Сам гендиректор мав право підписувати правочини при наявності рішення про їх укладення Наглядовою радою. Право ж гендиректора видавати будь-які довіреності іншим особам для укладання угод не передбачалося статутом підприємства.

До того ж, оскаржуваний договір в особі “Алюмінієва катанка Запоріжжя” уклав директор, який на той момент був начальником юридичного відділу “ЗАлКу” та членом ревізійної комісії. Відповідно до законодавства, виконавчий орган акціонерного товариства протягом п’яти робочих днів з дня отримання такої інформації зобов’язаний надати проект правочину і пояснення щодо ознаки заінтересованості наглядовій раді акціонерного товариства та за допомогою незалежного експерта провести оцінку угоди на відповідність звичайним ринковим умовам. Однак матеріали справи не підтвердили проведення відповідної процедури погодження. Також сторони не надали доказів на виконання умов договору, а також, що це договір був направлений реальний дії щодо переходу права власності на майно.

Виходячи з цього, суд задовольнив позов “ЗАЛКу” та визнав договір недійсним.

ПАТ “ЗАЛК” у 2001 році продали ЗАТ “АвтоВАЗ-Інвест”, потім це підприємство перепродало його кіпрській компанії “Velbay Holdings Limited”. Нові власники у 2014 році відзначали [2], що формально підприємство буде розділено на два: власне “ЗАлК” і нову компанію – “Алюмінієва катанка Запоріжжя”, яка фактично не мала виробляти продукцію. Через рік Вищий госпсуд повернув [3] 68% акцій “ЗАЛК” державі, аргументувавши рішення тим, що приватні власники не виконали взяті на себе зобов’язання в частині внесення інвестицій та здійснення рефінансування по кредиту. В ЗМІ неодноразово з’являлися повідомлення [4] про неправомірне вивезення устаткування комбінату.

ТОВ “Алюмінієва катанка Запоріжжя” знаходиться в стані припинення діяльності. Фірма належала нідерландській “Emergofin B.V.”, а директором був Олександр Лисенко.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2016/08/18/sud-rozirvav-uhodu-pro-prodazh-ustatkuvannya-zalku-zi-vzhe-likvidovanoyu-firmoyu/

URLs in this post:

[1] рішенням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59547699

[2] відзначали: http://forbes.net.ua/ua/news/1377193-najbilshij-virobnik-alyuminiyu-zupiniv-virobnictvo-na-zalku

[3] повернув: http://zp.nashigroshi.org/2014/11/12/vyschyj-hospsud-vidibrav-u-rosijskoho-oliharha-zalk/

[4] повідомлення: http://zp.nashigroshi.org/2015/09/14/zalk-na-metal-pylyaly-za-uchasti-firmy-kolyshnoho-enerhodarskoho-rehionala-i-nynishnoho-samooboronivtsya/

[5] “5-та міськлікарня” розіграла тендер на закупівлю рентгенплівки між знайомими фірмами : http://zp.nashigroshi.org/2015/04/28/5-ta-misklikarnya-rozihrala-tender-na-zakupivlyu-renthenplivky-mizh-znajomymy-firmamy/

[6] Кількамісячна фірма благодійників встановить вікна за 200 тисяч для педколеджу : http://zp.nashigroshi.org/2015/07/14/kilkamisyachna-firma-blahodijnykiv-vstanovyt-vikna-za-200-tysyach-dlya-pedkoledzhu/

[7] Фірма дружини депутата Полюсова, де розміщується його приймальня, три роки не платила місту оренду : http://zp.nashigroshi.org/2015/07/28/firma-druzhyny-deputata-polyusova-de-rozmischujetsya-joho-pryjmalnya-try-roky-ne-platyla-mistu-orendu/

[8] Запорізька міліція купила Ланосів на півтора мільйони : http://zp.nashigroshi.org/2015/09/23/zaporizka-militsiya-kupyla-lanosiv-na-pivtora-miljony/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.