- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Грабіжникам авіадвигунів, які прикривались “Правим сектором”, дали умовні терміни

Опублікував Editor 25.08.2016 @ 15:22 в Новини | No Comments

Колегія Шевченківського районного суду  вироком [1]  від 17 серпня засудила двох учасників крадіжки двигунів з ДП “Українська авіаційна транспортна компанія” Міноборони України до умовних строків.

Згідно матеріалів справи, Олександр Галій та Сергій Слєсарєв у змові з іншими невказаними у справі особами весною 2014 року викрали двигунів ДП “УАТК” на загальну вартість у 3 млн. грн.

Так, з метою встановлення місця розташування авіаційних двигунів на території бази зберігання авіаційної техніки Олександр Галій схилив керівництво “УАТК” до залучення до охорони організацію “Правий сектор”, учасником якої він представився і сам.

Після цього домовився з куратором (нині у розшуку) групи охорони бази до усунення охоронців від виконання своїх обов’язків в нічний час та надання можливості безперешкодного доступу до двигунів.

Окрім цього, Галій не повідомляючи про незаконність дій, залучив до виконання вантажно-розвантажувальних робіт мешканців Запоріжжя, один з яких мав у володінні автомобіль із підйомним механізмом, а інший вантажну машину.

Так, вони викрали 3 авіаційних двигунів загальна вартість яких склала 3 млн грн.

Олександр Галій визнав себе винним і пояснив, що йому повідомили про ліквідацію вказаного держпідприємства та про вже узгоджену з керівництвом та охороною “УАТК” майбутню вирізку металобрухту. Він мав лише забезпечити робітників для цього. Слєсарев мав надавати консультативну допомогу в демонтуванні обладнання. Начальник охорони ж вказував, які двигуни можна викрасти та забезпечив безперешкодний виїзд за територію держпідприємства.  В подальшому обладнання реалізували як металобрухт. Частину грошових коштів від продажу Галій залишив собі, а іншу передав невказаній особі для керівництва “УАТК”.

Враховуючи, що Галій відшкодував 132 тис. грн., а також був повернутий двигун вартістю 2,25 млн. грн., позитивну характеристику підсудного, наявність трьох дітей та тяжке захворювання дружини, суд призначив йому п’ять років позбавлення волі із іспитовим строком у три роки та стягнув 649 тис. грн. в рахунок завданої шкоди.

Сергій Слєсарев отримав 4 роки позбавлення волі із іспитовим строком у два роки. Окрім цього, суд солідарно стягнув з обох 150 тис. грн. в рахунок завданої шкоди.

Олександр Галій також брав участь [2] у крадіжці двигунів і з “Запорізького льотного центру імені Покришкіна”. За цією справою в січні поточного року суд визнав його винним і оштрафував на 13,6 тис. грн.

Слєсарев також брав участь [3] у викраденні шести вогнегасників з “УАТК” загальною вартістю у 21 тис. грн., за що також був засуджений до умовного строку в травні 2015 року.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2016/08/25/hrabizhnykam-aviadvyhuniv-yaki-prykryvalys-pravym-sektorom-daly-umovni-terminy/

URLs in this post:

[1] вироком: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59750331

[2] брав участь: http://zp.nashigroshi.org/2016/02/10/rozkradachiv-aviaobladnannya-z-lotnoho-tsentru-pokaraly-shtrafom/

[3] брав участь: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/44561258

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.