- Наші Гроші. Запоріжжя - http://zp.nashigroshi.org -

Суд не побачив порушень в зайнятті місцевим чиновником бізнесом і отриманні підрядів від власного управління

Опублікував Editor 30.08.2016 @ 15:19 в Новини | No Comments

Токмацький районний суд постановою [1] від 16 серпня закрив провадження по справі щодо сумісництва посади старшого інспектора віділлу ЖКГ Токмацької міськради  та підприємницької діяльності Ігорем Нікітенковим за відсутністю складу правопорушення.

Згідно матеріалів справи, Ігоря  Нікітенкова у вересні 2014 року призначили на посаду старшого інспектора відділу розвитку житлово-комунального господарства Токмацької міськради, який входить до складу   Управлінням комунального господарства міськради. В той же час, з 2011 року Ігор Нікітенков перебував в статусі фізичної особи-підприємця.

Впродовж 2014-2015 років Ігор Нікітенков у якості підприємця уклав з Управлінням комунального господарства 28 договорів на виконання різних видів робіт у будівельній галузі, отримавши за ними загалом 321 тис. грн. (що склало понад 50% від всього підприємницького доходу за цей час).

Згідно протоколу Прокуратури Запорізької області від 21 липня, Нікітенков переслідуючи особисті інтереси, достовірно знаючи про відповідні обмеження для службовців щодо зайняття підприємницькою діяльністю, безпідставно їх порушив, отримавши за це грошову винагороду.

Захист Нікітенкова у суді вказував, що займана ним посада не відноситься до посадових осіб місцевого самоврядування в розумінні Закону України “Про запобігання корупції”, “Про місцеве самоврядування” і “Про службу в органах місцевого самоврядування”, оскільки йому не присвоювався ранг посадової особи місцевого самоврядування, не проводився конкурс при прийнятті на вказану посаду, він не подавав декларацію, що є обов’язковим для посадових осіб місцевого самоврядування та ін.

Суд прийняв позицію захисту, також вказавши на відсутність попередження Нікітенкову про заборону займатися іншою оплачуваною діяльністю і розмір його загального доходу, що свідчать про відсутність у обвинуваченого корисливого мотиву та мети незаконного збагачення при суміщенні посад.

Виходячи з цього, суд за відсутністю складу адміністративного правопорушення закрив провадження по справі.

Прокуратура 29 серпня подала апеляцію на постанову судді Токмацького районного суду Олександра Андрущенка (згодом суд її відхилив [2], оскільки прокуратура не має повноважень оскаржувати постанову суду про адміністративне порушення).

Як виявили та 15 червня поточного року повідомляли [3] “Наші гроші. Запоріжжя” з посиланням на портал публічних фінансів “E-data” [4] , восени 2015 року ФОП Нікітенков Ігор Віталійович отримав загалом від Управління житлово-комунального господарства 55 тис. грн. І скільки коштів отримано ним до запуску у вересні 2015 року порталу “E-data” було невідомо.

Також він отримав в жовтні минулого року 13 тис. грн. за проектувальні роботи від Відділу у справах молоді та спорту Токмацької міської ради.

При цьому, вже 4 листопада 2015 року до держреєстру внесено відомості про припинення підприємницької діяльності Ігоря Нікітенкова. В судовій справі також вказується, що Нікітенков займав посаду старшого інспектора до листопада 2015 року і нині очолює управління комунального господарства. В той же час, згідно його декларації за 2014 рік, він вже тоді очолював управління.


Статтю роздруковано з Наші Гроші. Запоріжжя: http://zp.nashigroshi.org

URL статті: http://zp.nashigroshi.org/2016/08/30/sud-ne-pobachyv-porushen-v-zajnyatti-mistsevym-chynovnykom-biznesom-i-otrymanni-pidryadiv-vid-vlasnoho-upravlinnya/

URLs in this post:

[1] постановою: http://reyestr.court.gov.ua/Review/59750536

[2] її відхилив: http://reyestr.court.gov.ua/Review/61453348

[3] повідомляли: http://zp.nashigroshi.org/2016/06/15/v-tokmaku-upravlinnya-zamovlyalo-posluhy-pidpryjemtsyu-nachalnyku-tsoho-zh-upravlinnya/

[4] “E-data”: http://spending.gov.ua/

[5] Токмацький автодор заборгував компанії “рідного” мера 300 тисяч : http://zp.nashigroshi.org/2013/09/16/tokmatskyj-avtodor-zaborhuvav-kompaniji-ridnoho-mera-300-tysyach/

[6] Місцевий депутат підстрахувався дружньою фірмою для перемоги на тендері : http://zp.nashigroshi.org/2015/03/06/mistsevyj-deputat-pidstrahuvavsya-druzhnoyu-firmoyu-dlya-peremohy-na-tenderi/

[7] До облради від Опоблоку йде “роботодавець” сестри коханки Януковича : http://zp.nashigroshi.org/2015/10/12/do-oblrady-vid-opobloku-jde-robotodavets-sestry-kohanky-yanukovycha/

[8] Фонд держмайна не зміг стягнути збитки за руйнування будинків з фірми, де працюють місцеві депутати : http://zp.nashigroshi.org/2016/10/28/fond-derzhmajna-ne-zmih-styahnuty-zbytky-za-rujnuvannya-budynkiv-z-firmy-de-pratsyuyut-mistsevi-deputaty/

Copyright © 2015 Наші Гроші. Запоріжжя. All rights reserved.