11 Жовтня 2016
КП “Редакція газети “Роз-інформ” не змогла через суд виключити з співзасновників Розівську районну раду. Відповідне рішення Господарський суд Запорізької області прийняв 26 вересня.
Згідно матеріалів справи, трудовий колектив КП “Редакція газети “Роз-інформ” Розівської районної ради на зборах у лютому 2016 року прийняв рішення щодо реформування видання та редакції з перетворенням у відповідний суб’єкт господарювання. Таким чином колектив скористався своїм пріоритетним правом у визначенні способу реформування видання у відповідності до вимог закону “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” протягом першого етапу – одного року.
Через місяць редакція газети звернулась із відповідною пропозицією до Розівської районної ради і згодом до порядку денного восьмої позачергової сесії цієї ради було внесено питання щодо реформування цього друкованого засобу масової інформації. Проте рішення на сесії щодо цього питання прийнято не підтримали депутати.
Виходячи з цього, представники “Роз-інформ” звернулись до суду, де вказували що неприйняття рішення може призвести до припинення випуску газети та , зокрема, посилалися на вимоги Закону України “Про господарські товариства” щодо можливості виключення учасника товариства, який систематично не виконує або неналежним чином виконує обов’язки, або перешкоджає своїми діями досягненню цілей товариства.
На свій захист представники Розівської райради вказували, що неприйняття рішення з питання реформування газети та редакції не призводить до припинення випуску та діяльності, оскільки трудовий колектив редакції повідомив про свою участь у реформуванні у належний термін. Також у райради, як засновника, відсутні правові підстави приймати рішення про припинення випуску газети. Крім того, реформування здійснюється поступово: перший етап – рік з дня набрання чинності цього закону (до кінця 2016 року), та другий етап – наступні два роки. Усі ЗМІ, що не були включені до переліку реформування у першому етапі, будуть включені у другий.
Тож реформування газети тепер відбуватиметься під час другого етапу.
Щодо виключення райради із засновників, то питання виключення учасника з товариства належить до компетенції загальних зборів товариства з обмеженою відповідальністю, а не суду. Крім того, виключити учасника, якому належить 40 і більше відсотків у статутному капіталі товариства неможливо. Також, “Роз-інформ” не підтвердила жодними нормами чинного законодавства, що дії Райради можна трактувати як систематичне або неналежне виконання обов’язків та перешкоджання.
За результатами місцевих виборів 2015 року з 25 місць в Розівській районній 9 мандатів отримав “Опозиційний блок”, 8 мандатів – “Наш край”, по 3 мандати – “БПП” і “Батьківщина”, 2 мандати – “Сильна Україна” та 1 мандат – “Радикальна партія Олега Ляшка”.
Саме від “Блоку Петра Порошенка – Солідарність” безуспішно балотувалася до районної ради головний редактор “Роз-Інформ” Людмила Подрєз.
В свою чергу, голова Розівської райради Володимир Новобранов (“Опозиційний блок”) потрапив до рейтингу ворогів реформування преси, саме через перешкоджання реформуванню газети “Роз-інформ”.
Tеги | Розівка