“ЗАЛК” не зміг через суд виселити орендаря зі своєї бази відпочинку у Кирилівці

24 Жовтня 2016

Господарський суд Запорізької області рішенням від 3 жовтня відмовив у позові ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” щодо виселення ФОП Нестеренко Олександр Леонідович з бази відпочинку “Радісна”.

Згідно матеріалів справи, ПАТ “ЗАлК” та ФОП  Нестеренко Олександр Леонідович у вересні 2013 року уклали угоду на оренду бази відпочинку “Радісна”  в смт. Кирилівка.

У червні 2016 року “ЗАлК” надіслали орендарям лист про розірвання договору у зв’язку з неналежним виконанням його умов, зокрема, у зв’язку з нецільовим використанням і загрози пошкодження об’єкту оренди.

Згодом представники комбінату провели огляд бази відпочинку і зафіксували у відповідних актах факт розміщення в коморі продуктової крамниці, на території пляжу  – кафе домашньої кухні; також було встановлено, що ремонтні роботи двох будинків на території бази не велися, відсутня нижня частина двері, сходи до однієї з будівель знаходяться в незадовільному стані зі слідами наскрізної корозії, скло частково побите.

Однак, підприємець не визнав порушення умов договору і орендоване майно так і не повернув. Комбінат, в свою чергу, вважав, що договір припинив свою дію у зв’язку з його одностороннім розірванням зі своєї сторони на вказаних вище підставах, тому  звернулись до суду із позовом щодо виселення орендаря.

Суд цей позов не задовольнив, оскільки у наданих актах огляду бази відпочинку були відсутні відомості про участь в роботі комісій орендаря чи уповноважених ним осіб. Також там не значились й працівники відповідних контролюючих органів, наприклад:  санепідемстанції, фахівці енергонагляду чи відповідного району електричних мереж. Залучення лише працівників “ЗАЛКу” ставить під сумнів правомірність висновків цих комісій. Також, спираючись на цю аргументацію, суд вказав, що договір не вважається розірваним і є на цей час чинним, тому позов “ЗАЛКу” є необґрунтованим.

В червні повідомлялось, що базу відпочинку “Радісна” заблокували представники однієї з охоронних фірм. Вони вказували орендарю на документи щодо дострокового розірвання договору, проте адвокати бізнесмена стверджували, що відбулося рейдерське захоплення, а припинення оренди – незаконне. Старший офіцер прес-служби ГУ Нацполіції Запорізької області Олександр Солошенко, пояснив, що між власником бази відпочинку та підприємцем виникли “побутові відносини”.

Нагадаємо, ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат” повернуто державі, після продажу його на початку 2000-х років приватним структурам.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Якимівка

НАШІ ГРОШІ

24.09.2023
22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023