Суди не побачили конфлікту інтересу у атестуванні членом комісії свого чоловіка

16 листопадаа 2016

Апеляційний суд Запорізької області постановою від 5 жовтня підтвердив відсутність вини стосовно конфлікту інтересів у заступника голови атестаційної комісії Ірини Китманової при оцінюванні свого чоловіка.

Згідно матеріалів справи, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ “Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат” Запорізької обласної ради Ірина Китманова у березні 2016 року взяла участь у прийнятті рішення щодо встановлення своєму чоловіку кваліфікаційної категорії “спеціаліст першої категорії”. При цьому, вона як заступник голови атестаційної комісії не повідомила свого безпосереднього керівника, членів цієї комісії та керівництво Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Суд першої інстанції вину Китманової не визнав, вказавши, що працівників комунального закладу знали про родинні зв’язки Китманової з атестантом. Також Китманова не тиснула на комісію, вона не приймала це рішення в одноособовому порядку, її голос не мав вирішального характеру.

Прокуратура цьому заперечила і звернулась до апеляційного суду, зазначивши, що Китманова взагалі не мала права брати участь у прийнятті такого рішення з огляду на конфлікт інтересів. Окрім цього, у законодавстві не передбачено винятків неповідомлення про наявний конфлікт інтересів.

У справі також вказувалось, що відповідно до протоколу засідання комісії, Китманова була присутня на засіданні, всі члени комісії проголосували позитивно, проти ніхто не голосував. В протоколі атестаційної комісії як заступник голови комісії та на атестаційному листі як член комісії Китманова поставила свій підпис.

Однак, апеляційний суд позов прокуратури не задовольнив, оскільки типовим положенням про атестацію педагогічних працівників не передбачено обмежень щодо можливості одного з подружжя входити до складу атестаційної комісії в той час, коли другий із них проходить атестацію. Це положення містить пункт тільки про неможливість голосування члена комісії щодо себе. З показань секретаря та голови комісії, в роботі щодо атестації свого чоловіка Китманова участь не брала. Крім того, на засіданні розглядалися питання про присвоєння кваліфікаційної категорії шістьом педагогам, які теж були одноголосно атестовані.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | Василівка

НАШІ ГРОШІ

22.09.2023
21.09.2023
20.09.2023
19.09.2023
18.09.2023
17.09.2023
15.09.2023
14.09.2023
13.09.2023
12.09.2023